Trwa ładowanie...
d2w0zf2

CBA o zatrzymaniu dwóch pracowników Centrum Projektów Informatycznych (komunikat)

...

Share
d2w0zf2

21.11. Warszawa - CBA informuje:

Dzisiaj rano funkcjonariusze CBA zatrzymali dwóch kierowników wydziałów Centrum Projektów Informatycznych. Obaj mężczyźni w wieku 32 i 35 lat odpowiadali za realizacje zamówień publicznych przeprowadzanych przez CPI. Zatrzymani zostali w swoich mieszkaniach w Piastowie i Warszawie. Od rana agenci CBA przeszukują i zabezpieczają dokumenty w miejscach zamieszkania i pracy obu kierowników oraz dwóch firmach informatycznych. Sprawa dotyczy zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych realizowanych przez Centrum Projektów Informatycznych dawnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podjęte przez CBA czynności są realizowane na podstawie postanowienia prokuratora z Wydziału V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Do tej pory zatrzymano już 14 osób. Wśród podejrzanych są między innymi: były dyrektor Centrum Projektów Informatycznych MSWiA, były zastępca dyrektora i była kierowniczka działu promocji CPI, naczelnik Wydziału Projektowania Systemów Informatycznych w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji oraz dyrektorzy ds. sprzedaży dużych firm informatycznych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d2w0zf2

Podziel się opinią

Share
d2w0zf2
d2w0zf2