Trwa ładowanie...
d15ovwk

Cena maksymalna akcji Prime Car Management ustalona na 53 zł

19.03. Warszawa (PAP) - Cena maksymalna akcji Prime Car Management sprzedawanych w ramach oferty publicznej została ustalona na 53 zł - podała spółka w aneksie do prospektu...

d15ovwk
d15ovwk

19.03. Warszawa (PAP) - Cena maksymalna akcji Prime Car Management sprzedawanych w ramach oferty publicznej została ustalona na 53 zł - podała spółka w aneksie do prospektu emisyjnego.

W ramach pierwotnej oferty publicznej spółki Prime Car Management, główny akcjonariusz zaoferuje do 4.763.536 akcji. Zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych ruszą 20 marca, a instytucje będą mogły zapisywać się na papiery spółki od 3 kwietnia.

Kapitał zakładowy spółki dzieli się na 11.908.840 akcji. W przypadku sprzedaży akcji w ramach oferty publicznej po ustalonej cenie maksymalnej wycena całej spółki wyniosłaby około 631 mln zł.

Espirito Santo Investment Bank, Jefferies International Limited i Dom Maklerski mBanku pełnią funkcję menedżerów oferty. Oferującym jest Espirito Santo.

d15ovwk

Podmiotem bezpośrednio dominującym w stosunku do Prime Car Management i jednocześnie sprzedającym akcje w ofercie publicznej jest Fleet Holdings, kontrolowany w 59,84 proc. przez fundusz Abris CEE Mid-Market Fund.

Podstawowa działalność Prime Car Managemt polega na leasingu samochodów i świadczeniu usług zarządzania flotą pojazdów (CFM - car fleet management). Udział grupy w rynku usług CFM w Polsce na koniec 2013 roku wyniósł 13,5 proc. (PAP)

kuc/ osz/

d15ovwk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15ovwk