Trwa ładowanie...
Newseria
Zakupy

Cena przestaje być głównym kryterium przy zakupie smartfona

Polacy kupują smartfony głównie z usługami operatorów komórkowych. To specyfika polskiego rynku, spowodowana niższymi cenami tych urządzeń w ofercie telekomów. Jak jednak podkreśla Marta Buler z Microsoft Devices Polska, rośnie też sprzedaż w sklepach. Użytkownicy coraz większą wagę przykładają do jakości urządzeń.
Share
Cena przestaje być głównym kryterium przy zakupie smartfona
Źródło: Fotolia
d3vbm2l

– Z badań, które przeprowadziliśmy z TNS Polska, wynika, że klient niezależnie od tego, czy kupuje w sklepie, u operatora czy w internecie, wcześniej czyta na temat sprzętu, który chce kupić, konsultuje się ze znajomymi i rodziną. Można więc podejrzewać, że Polacy stają się prosumentami, czyli liczy się już nie tylko cena, lecz także jakość urządzenia, jaką za tę cenę dostajemy – mówi Marta Buler, rzeczniczka prasowa Microsoft Devices Polska.

Jak podkreśla, jest to tendencja obecna na wielu zachodnich rynkach. Fakt, że dla klientów ważna jest cena smartfonów, powoduje, że często kupują oni urządzenia w pakiecie z usługami od operatorów komórkowych. Według Buler rośnie również sprzedaż w elektromarketach. Według różnych prognoz 35-60 proc. społeczeństwa korzysta z tych urządzeń. Potencjał do wzrostu wciąż jest bardzo duży. Microsoft walczy o większe udziały w tym rynku smartfonami Lumia, do niedawna jeszcze produkowanymi pod marką Nokia.

d3vbm2l

– Smartfony Lumia pracują na systemie Windows Phone. W 24 krajach, w tym w Polsce, jest to drugi system smartfonowy. To, co dajemy konsumentom, to dostęp do systemu, który znają z komputerów stacjonarnych i laptopów, czyli do systemu Windows 8. Jeśli chodzi o to, czym możemy walczyć na rynku, to na pewno usługami, które oferujemy. Wśród nich OneDrive, dzięki któremu możemy zsynchronizować wszystkie zdjęcia, które robimy smartfonami, Skype, który łączy bliskich, oraz Office, który znamy z komputerów i dzięki któremu możemy pracować na dokumentach – wymienia Buler.

d3vbm2l

Podziel się opinią

Share
d3vbm2l
d3vbm2l