Trwa ładowanie...
d20s7ur
d20s7ur

Centernet podpisał z PTC umowę o roamingu krajowym, a rozwiązał z Centertelem

7.5.Warszawa (PAP) - Centernet, spółka zależna NFI Midas, podpisała z Polską Telefonią Cyfrową (PTC) umowę o świadczenie usług roamingu krajowego i jednocześnie rozwiązała umowę...
Share
d20s7ur

7.5.Warszawa (PAP) - Centernet, spółka zależna NFI Midas, podpisała z Polską Telefonią Cyfrową (PTC) umowę o świadczenie usług roamingu krajowego i jednocześnie rozwiązała umowę z PTK Centertel - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Umowa w sprawie świadczenia usług roamingu krajowego została zawarta 6 maja 2009 r. i wchodzi w życie z dniem podpisania. Dokument określa szczegóły techniczne oraz gwarantuje uruchomienie usług telekomunikacyjnych CenterNet SA do 31 maja 2009" - podał Centernet.

"Umowa z PTC dotyczy współpracy i rozliczeń z tytułu korzystania z sieci PTC. Na jej podstawie CenterNet uruchomi swoje usługi komercyjne we współpracy z PTC. Dzięki podpisanej umowie CenterNet będzie mógł oferować klientom, w oparciu o infrastrukturę PTC, usługi telekomunikacyjne w miejscach, w których nie dysponuje własną siecią" - podała spółka.

d20s7ur

Centernet podał też, że 6 maja rozwiązał umowę o roamingu krajowym z PTK Centertel, gdyż do "dziś strony nie uzgodniły terminu uruchomienia, pozwalającego na dotrzymanie zobowiązań CenterNet wobec Prezesa UKE".

"Ze względu na przedłużający się w czasie proces uzgodnienia przez strony daty startu komercyjnego usług telekomunikacyjnych, uniemożliwiający dotrzymanie zobowiązań CenterNet wynikających z decyzji Prezesa UKE o przyznanie częstotliwości, NFI Midas powołując zespół ekspertów zdecydował się na znalezienie dla CenterNet alternatywnego rozwiązania" - powiedział cytowany w komunikacie Jacek Felczykowski, prezes NFI Midas.

"Podstawą jest dla nas wywiązanie się ze zobowiązań terminowych wobec UKE oraz zaoferowanie klientowi ostatecznemu jak najlepszej oferty. Nasz nowy partner gwarantuje nam, że oba ważne dla nas cele zostaną zrealizowane" - powiedział cytowany w komunikacie, Grzegorz Tomczyk wiceprezes Centernetu.

Spółka podała też, że zarząd CenterNet nie przewiduje negatywnych skutków finansowych rozwiązania umowy z Centertelem.(PAP)

bas/ gor/

d20s7ur

Podziel się opinią

Share
d20s7ur
d20s7ur