Trwa ładowanie...
dxj477j
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
chiny

Chińczycy wpadli w zakupowy szał

Wprawdzie chińska gospodarka słabnie, ale chińscy konsumenci będą wydawać rocznie biliony dolarów - wynika z badań think tanku Demand Institute.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chińczycy wpadli w zakupowy szał
(WP.PL, Fot: pixabay/domena publiczna)
dxj477j

W ciągu najbliższych 10 lat chińscy konsumenci będą wydawać rocznie do 6,4 biliona dolarów. To wzrost o 70 procent wobec 2014 r., gdy konsumenci w Chinach wydali "tylko" 3,7 biliona dolarów.

Demand Institute szacuje, że konsumpcja w Chinach będzie rosnąć rocznie średnio o 5,2 proc. w ciągu najbliższej dekady, bo rosną płace Chińczyków, a konsumenci w tym kraju mają coraz bardziej wyszukane aspiracje zakupowe.

W ciągu najbliższych 10 lat wydatki chińskich konsumentów wyniosą łącznie 56 bilionów dolarów. To da Chinom drugą pozycję, po USA, jako największego rynku konsumenckiego na świecie.

Na osobę roczna konsumpcja w Chinach wyniesie w ciągu najbliższych lat 4400 dolarów. To prawie 8 razy mniej niż w USA, gdzie obecnie roczne wydatki na osobę wynoszą 32 000 dolarów.

Zobacz także: Lepsze zarobki albo... utrata pracy. Co czeka Polaków?

dxj477j

Podziel się opinią

Share
dxj477j
dxj477j