Trwa ładowanie...

Chińskie alkomaty kłamią!

Mieszkaniec wsi pod Bartoszycami (woj. warmińsko-mazurskie) na własnej skórze przekonał się o „niezawodności” chińskiego alkomatu. Gdy jechał z przekonaniem, że jest trzeźwy, zatrzymała go policja. Okazało się, że zamiast dopuszczalnej normy 0,2 promila, miał 2 promile! Stracił prawo jazdy.

Chińskie alkomaty kłamią!Źródło: AFP, fot: Philippe Huguen
d1ok8ad
d1ok8ad

– W domu, jak dmuchałem przed wyjazdem, mój chiński alkomat pokazał poniżej 0,2 promila. Będąc pewny, że jestem trzeźwy, siadłem więc za kierownicę samochodu i pojechałem. Ale zaraz za zakrętem zatrzymała mnie policja i po sprawdzeniu policyjnym alkomatem, wyszło dużo więcej – aż 2 promile. Mój alkomat miał być profesjonalny i dokładny, a tu taki numer – dodaje ze smutkiem Grzegorz Ch. (33 l.).

Postanowiliśmy przetestować kilka takich urządzeń. Dziennikarz Faktu został królikiem doświadczalnym. W ogródku piwnym wypił dwa piwa i dmuchnął w chiński alkomat. Wynik 0,63 promila. Wzięliśmy drugie urządzenie – wynik 0,19 promila. Po 15 minutach przeprowadziliśmy kolejne badanie i pierwszy alkomat wskazał 0,0, a drugi testowany nadal 0,19.

Zaskoczeni wynikami udaliśmy się na komendę w Olsztynie. Nasz reporter poddał się badaniu. Okazuje się, że gdyby zaufał chińskim urządzeniom, straciłby prawo jazdy jak Grzegorz Ch. Policyjny alkomat wykazał bowiem pół promila. – Gdy nie jesteśmy pewni co do naszej trzeźwości przed wyjazdem samochodem, można zgłosić się na komendę policji i poprosić o badanie – mówi nadkom. Anna Fic z KWP w Olsztynie.

d1ok8ad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ok8ad