Trwa ładowanie...
d1ge4uj

Cięcia w spółkach Skarbu Państwa

W strategicznych spółkach Skarbu Państwa szykują się zwolnienia. Wiele wskazuje na to, że jako pierwszy z swoimi fotelami pożegna się zarząd PZU.
Share
d1ge4uj

"The Wall Street Journal Polska" dotarł do nieoficjalnych informacji, z których wynika, że minister skarbu może odwołać Agatę Rowińską, szefową spółki.
- Jeśli chodzi o panią prezes Rowińską, mogę powiedzieć tylko tyle, że nie jest to nasz wymarzony kandydat na to stanowisko - mówi w rozmowie z "WSJ Polska" Michał Chyczewski, wiceminister skarbu.

Na nieoficjalnej giełdzie nazwisk, wśród kandydatów, którzy mogli by zastąpić Agatę Rowińską, pojawiło się nazwisko byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza. On sam jednak zaprzecza. Zmiana na fotelu szefa PZU może pociągnąć za sobą lawinę kolejnych cięć kadrowych. Według posła PO Tadeusza Aziewicza, szefa sejmowej komisji skarbu, sytuacja w zarządach spółek obsadzonych przez PiS jest fatalna. - Z sygnałów, jakie do mnie docierają, wyłania się bardzo niepokojący obraz. Dowiaduję się o toksycznych relacjach i złych mechanizmach, które mają szkodliwy wpływ na firmy - mówi w "WSJ Polska" Aziewicz.

Jako kolejnego do odstrzału "WSJ Polska" wymienia Piotra Kownackiego, prezesa PKN Orlen, który swój los przypieczętował ogłoszeniem w zeszłotygodniowej strategii dla koncernu kontynuacji starań o fuzję z Lotosem. Według dziennika pewni swojego stanowiska nie powinni być również Krzysztof Skóra, szef KGHM, a także szef Ciechu, Mirosław Kochalski.

Zobacz też:
Czy będą płatne studia?
Emerytury z ZUS dla 60-letnich mężczyzn

d1ge4uj

Podziel się opinią

Share
d1ge4uj
d1ge4uj