Trwa ładowanie...
ycipk-1pc0om

Ciszej na Mazurach

Coraz więcej ludzi szuka na Mazurach jezior objętych strefą ciszy - informuje "Metro".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciszej na Mazurach
(WP.PL, Fot: Izabela Trzaska)
ycipk-1pc0om

Na Mazurach jest przynajmniej kilkadziesiąt jezior objętych zakazem pływania motorówką czy skuterem wodnym. Problem w tym, że planując urlop, ciężko zorientować się, na którym jeziorze obowiązuje zakaz. Starostwa powiatowe wolą się tym nie chwalić, bo mogłoby to wystraszyć część turystów.

Także właściciele mazurskich domków i kwater do niedawna woleli reklamować się bliską odległością do wypożyczalni sprzętu pływającego czy okazałym zapleczem gastronomicznym. Obecnie jednak coraz częściej chwalą się strefą ciszy.

"Coraz więcej letników pyta tylko o spokój. To są ludzie z dużych miast, którzy chcą mieć gwarancje, że na urlopie odpoczną od hałasu" - mówi Kamil Kościuch, właściciel domku letniskowego w miejscowości Grądzkie nad brzegiem jeziora Gawlik pod Giżyckiem.

ycipk-1pc0om

Policjanci przyznają, że z przestrzeganiem zakazu hałasowania bywa różnie, a najczęściej łamią go młodzi ludzie ścigający się na skuterach wodnych. "Ale jednocześnie widać, że tolerancja dla łamiących ciszę na jeziorach jest coraz mniejsza" - przyznaje Artur Modzelewski, rzecznik komendy powiatowej piskiej policji.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1pc0om

ycipk-1pc0om
ycipk-1pc0om