Co dalej z reformami rządu?

Zmiany w resorcie finansów rodzą wątpliwości. Szef banku centralnego pyta o dalsze losy zapowiadanych reform - pisze "Rzeczpospolita".

Profesor Stanisław Gomułka w tym tygodniu zrezygnował ze stanowiska wiceministra finansów odpowiedzialnego za kształt reform budżetowych. Odchodząc powiedział, że premier Donald Tusk nie przejawiał wystarczającej inicjatywy w rozwiązywaniu problemów programowych. Wszelkie pomysły na zmiany w gospodarce utykały w Kancelarii Premiera. Jego zdaniem myślenie o reformach w przypadku szefa rządu paraliżuje strach przed wetem prezydenta.
5,5 proc. tyle w tym roku według szacunków rządu Donalda Tuska wyniesie wzrost gospodarczy W reakcji na te słowa prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek zaniepokoił się, czy odejście prof. Gomułki z resortu finansów nie zwiększa ryzyka dla realizacji planu konwergencji (który docelowo przygotuje Polskę do wejścia do strefy euro). Ekonomiści spekulują na temat konfliktu, jaki miałby powstać na linii premier – resort finansów. To z kolei stwarzałoby zagrożenie dla zmian, które rząd chce realizować.

Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

Obraz
finansepremierreforma

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)