Trwa ładowanie...

Coca-Cola i Pepsi mogą odetchnąć z ulgą. Konsumenci przegrali

Amerykańska Federalna Komisja Handlu odrzuciła petycję organizacji U.S. Right to Know, domagającej się usunięcia przymiotnika "dietetyczna" z nazw handlowych popularnych gazowanych napojów - informuje CNN.

Coca-Cola i Pepsi mogą odetchnąć z ulgą. Konsumenci przegraliŹródło: WP.PL, fot: tuchodi/Flickr/CC BY 2.0
d23tu3u
d23tu3u

U.S. Right to Know - organizacja działająca na rzecz praw konsumentów - zwróciła się w kwietniu br. do Federalnej Komisji Handlu oraz Agencji Żywności i Leków (FDA) z petycją, w której domagała się usunięcia przymiotnika "dietetyczna" z nazw handlowych niskokalorycznych wersji napojów gazowanych produkowanych przez koncerny Coca-Cola i Pepsi Co. Mowa o markach Diet Coke i Diet Pepsi, w wielu krajach znanych jako Coca-Cola Light i Pepsi Light.

Wnioskodawcy uzasadniali swoje stanowisko tym, iż słowo "dietetyczne" w nazwie napoju gazowanego jest "kłamliwe, niezgodne z prawdą i wprowadza w błąd". Komentując decyzję Federalnej Komisji Handlu, Gary Ruskin - jeden z dyrektorów U.S. Right to Know - podkreślił, że o szkodliwości tzw. dietetycznych napojów gazowanych świadczą liczne badania naukowe, a sztuczne substancje słodzące stosowane w tego typu produktach przyczyniają się w istocie do wzrostu, a nie spadku wagi u konsumentów.

Agencja Żywności i Leków, znana z rygorystycznych przepisów dotyczących produktów spożywczych, nie zajęła jeszcze oficjalnego stanowiska w sprawie.

d23tu3u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23tu3u