Trwa ładowanie...

Coca-Cola zawiera alkohol

Tego nikt by się nie spodziewał. Coca-Cola czy Pepsi, napoje po które sięgają już najmłodsi, zawierają alkohol, wynika z badań paryskiego Narodowego Instytutu Spożycia (NIC) - pisze portal thedrinksbusiness.com.

Coca-Cola zawiera alkoholŹródło: AFP
d2vlkrf
d2vlkrf

Tego nikt by się nie spodziewał. Coca-Cola czy Pepsi - napoje, po które sięgają już najmłodsi, zawierają alkohol, wynika z badań paryskiego Narodowego Instytutu Spożycia (NIC) - pisze portal thedrinksbusiness.com.

Jak wynika z rezultatów testów coli, opublikowanych we francuskim piśmie "60 milionów konsumentów", w ponad połowie badanych próbek napojów znaleziono śladowe ilości alkoholu etylowego.

Instytut zbadał dziewiętnaście napojów tego typu. Co ciekawe, większość sprzedawanych w supermarketach tańszych odmian napojów nie zawierała alkoholu. Można tu wymienić colę z takich sklepów jak Auchan, Cora, Casino, Leader Price czy Man U-Cola.

Pośród produktów, w których wykryto procenty, są Coca-Cola, Pepsi Cola, Coca-Cola Classic Light czy Coke Zero.

d2vlkrf

Zawartość alkoholu wynosiła średnio 10 miligramów na każdy litr napoju.

- Coca-Cola jest na całym świecie rozpoznawana jako napój bezalkoholowy i nasza firma nie dodaje na żadnym etapie produkcji alkoholu jako składnika. Śladowe ilości alkoholu mogą występować naturalnie w wielu pokarmach czy napojach. Rządy państw czy organizacje religijne już dawno zaakceptowały te poziomy jako dopuszczalne w bezalkoholowych napojach czy jedzeniu. Nasze produkty są bezpieczne i spełniają standardy bezpieczeństwa, a także wymagania prawne w każdym kraju, w którym są sprzedawane - poinformowała portal thedrinksbusiness.com rzeczniczka Coca-Coli.

d2vlkrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vlkrf