Trwa ładowanie...

Coraz mniej osób daje na Kościół

Spada liczba osób odliczających od podatków darowizny na Kościół. W zeszłym roku aż o 7 tys. - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Coraz mniej osób daje na KościółŹródło: Jupiterimages
d972bo0
d972bo0

Z ponad 25 tys. do 17 tys. spadła w zeszłym roku liczba podatników korzystających z ulgi na darowizny kościelne. Nieznacznie wzrosła kwota odliczeń - z 115 mln do 118 mln zł. Podatnicy rezygnują z nielimitowanej ulgi, bo darowiznę bardzo trudno odliczyć - pisze "DGP"

Oprócz standardowego dowodu wpłaty do rozliczenia z fiskusem potrzebny jest jeszcze dowód odbioru darowizny oraz w ciągu dwóch lat sprawozdanie kościelnej osoby prawnej o wykorzystaniu przekazanych pieniędzy. Właśnie ten ostatni warunek, niezależny od podatnika, nastręcza najwięcej problemów. Pomimo więc, że ulga jest nielimitowana, mało kto decyduje się na skorzystanie z niej.

Zdaniem wypowiadającego się dla "DGP" ks. dra Zbigniewa Sobolewskiego z Caritas Polska, coraz częściej zamiast odliczać darowiznę na Kościół wolimy przekazać "1 procent". To w pełni uspokaja nasze sumienia.

Wirtualna Polska / Dziennik Gazeta Prawna

d972bo0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d972bo0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj