Trwa ładowanie...

Coraz więcej rodzin bez pomocy

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że przyznawana pomoc dla najbiedniejszych rodzin jest niewystarczająca. Część z nich nie ma do niej dostępu bo przekracza kryterium dochodowe. A jednocześnie żyje na granicy ubóstwa.

Coraz więcej rodzin bez pomocyŹródło: Jupiterimages
d21hgu5
d21hgu5

Z kolei rodziny, które osiągają taki poziom dochodu pokrywający tylko wydatki związane na przykład z zakupem żywności i utrzymaniem mieszkania, nie mogą otrzymać świadczeń z pomocy społecznej. "Dziennik Gazeta Prawna" powołuje się na podane przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych minimum egzystencji za 2010 rok.

Jego wartość dla rodzin, niezależnie od liczby wychowywanych dzieci, jest bowiem wyższa niż kryterium dochodowe wynoszące 351 złotych w przeliczeniu na członka rodziny. Zdaniem ekspertów - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" - rząd powinien podnieść kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń, które jest od 2006 roku zamrożone, oraz zmienić obecny system jego weryfikacji.

Z kolei gminy, aby nie zostawiać bez pomocy osób, które w niewielkim stopniu przekraczają kryterium dochodowe, przyznają więcej specjalnych zasiłków celowych. Więcej na temat - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

d21hgu5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21hgu5