Trwa ładowanie...

Cydr smakuje nie tylko latem

W ciągu dekady wartość rynku cydru ma sięgnąć 1 miliarda złotych - informuje "Rzeczpospolita".

Share
Cydr smakuje nie tylko latem
Źródło: Fotolia, fot: mimon
dp2742l

- W pierwszej połowie roku sprzedaż cydru była ponad dwukrotnie większa niż w całym 2013 r., a dopiero zaczynamy sezon letni - mówi Michał Rozalicz, dyrektor marketingu grupy Ambra, lidera rynku wina oraz właściciela marki Cydr Lubelski.

Wszystko wskazuje więc na to, że lekki alkohol z jabłek zanotuje znacznie lepszy wynik niż jeszcze na początku tego roku spodziewali się jego producenci. Zakładali wówczas, że Polacy kupią w 2014 r. 4-6 mln l cydru, wobec ok. 2 mln l w 2013 r.

Cydry zdobywają nasz rynek od ubiegłego roku. Wcześniej - choć jesteśmy największym producentem jabłek w Europie - były prawie nieznane. Impulsem do wysypu nowych marek była decyzja Ministerstwa Finansów, aby obniżyć na nie akcyzę od 1 stycznia 2013 roku ze 158 do 97 zł za hektolitr.

Analitycy Domu Maklerskiego Millennium nie wykluczają, że w ciągu najbliższych pięciu, siedmiu lat wydatki na cydr sięgną 400-500 mln zł, a w ciągu dekady mogą dobić do 1 mld zł. - Cydr stał się modny, a konsumenci też coraz bardziej świadomie sięgają po niego jako smaczną, naturalną alternatywę dla piwa - zaznacza Michał Rozalicz.

Więcej na http://www.rp.pl

dp2742l

Podziel się opinią

Share
dp2742l
dp2742l