Trwa ładowanie...
dz57d95
indeksy

Dane z Ameryki osłabiają nasz rynek

Wczoraj nasz rynek negatywnie zareagował na dwie wiadomości. Pierwszą była zapowiedź sprzedaży przez UniCredit części udziałów w Pekao SA. Drugą - dane o amerykańskim PKB w IV kwartale ubiegłego roku, który nieoczekiwanie spadł o 0,1%, przy oczekiwanym wzroście o 1,1%.

Share
dz57d95

Na początku sesji inwestorzy byli jeszcze optymistyczni. WIG 20 pomimo niskiego otwarcia na poziomie 2502 w pierwszej godzinie handlu zyskał 22 punkty, wyznaczając dzienne maksimum na 2422. Potem niestety było już tylko gorzej. Rynek zaczął powoli osuwać się, czemu sprzyjało osłabienie na rynkach europejskich. Po 14.30, gdy pojawiły się dane z USA, spadki przyspieszyły i zostało sforsowane wsparcie na poziomie 2500. Sesja zakończył się na poziomie 2496, co oznaczało spadek o 1,1%, a dzienne minimum wypadło jeszcze niżej, bo na poziomie 2490.
Dziś na początku sesji nasz rynek może się znajdować pod wpływem spadkowego zamknięcia rynku w USA i niezbyt udanej sesji w Azji. Ponieważ UniCredit dopiął transakcję sprzedaży pakietu 9,1% akcji Pekao po 156, to notowania tego banku nie powinny na dzisiejszej sesji ciążyć indeksowi. Jednak po wczorajszej sesji techniczny obraz rynku pogorszył się. Poziom wsparcia na 2500 został przełamany, co otwiera drogę do testu kolejnego wsparcia na 2475. Nie jest to jednak silne wsparcie. Dużo ważniejszą strefą jest poziom 2445-2450. Jeżeli byki chcą poprawić swoją sytuację, to powinny szybko przystąpić do kontrataku. Wyniesienie rynku powyżej poziomu 2500, może pozwolić na atak na krótkoterminowy opór w strefie 2524-2525.
Na razie rynek potwierdza jednak, że znajdujemy się w korekcyjnym ruchu spadkowym i przewagę posiada strona podażowa. Trend spadkowy, który został zapoczątkowany w pierwszych dniach stycznia nadal można jednak traktować jako korektę wcześniejszej fali wzrostowej.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/30594/130131_biul_por.pdf )
Rafał Bogusławski
DM BZ WBK

dz57d95

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

dz57d95

Podziel się opinią

Share
dz57d95
dz57d95