Trwa ładowanie...
d2lngm5

Delko dystrybutorem produktów Benckisera

Hurtownia Delko, zajmująca się dystrybucją kosmetyków i środków czystości, podpisała umowę z Reckitt Benckiser o wartości 40 mln zł.

d2lngm5
d2lngm5

Delko zakończyła już wszystkie działania mające na celu wdrożenie umowy handlowej z Reckitt Benckiser, jednym z największych w Polsce i na świecie producentów chemii gospodarczej i detergentów. Umowa, która została zawarta we wrześniu br. zwiększy przychody Delko w skali roku o co najmniej 40 mln zł.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania i wdrożenia umowy tak ważnym partnerem jakim jest koncern Reckitt Benckiser. Dobra współpraca działu handlowego Delko z przedstawicielami koncernu zaowocowała opracowaniem projektu rozszerzenia sprzedaży produktów Reckitt Benckiser w naszej sieci sprzedaży. Dodatkowo chcemy także wykorzystać efekt synergii i podjąć wspólne działania w zakresie ujednolicenia polityki handlowej i marketingowej - powiedział Dariusz Kawecki, prezes grupy kapitałowej Delko.

W wyniku wejścia w życie umowy z Reckitt Benckiser przychody Delko zwiększą się o co najmniej 40 mln zł w skali roku. W 2008 r. przychody spółki wyniosły 405,5 mln zł, a zysk netto 6,25 mln zł. Prognoza na koniec bieżącego roku zakłada osiągnięcie przychodów ze sprzedaży na poziomie 457 mln zł, a zysku netto rzędu 7,8 mln zł.

Reckitt Benckiser jest jednym z największych na świecie koncernów produkujących środki czystości, w Polsce znany z takich marek jak Vanish, Dosia, Air Wick, Calgonit, Bryza, Perła i wiele innych. W poszczególnych kategoriach produktowych marki tego koncernu zajmują czołowe miejsca w rankingach najczęściej wybieranych przez Polaków towarów.

Handel-Net.pl

d2lngm5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lngm5