Trwa ładowanie...
dgx5sq2

DI BRE podwyższył rekomendację dla Centrum Klima do "kupuj"

11.07. Warszawa (PAP) - DI BRE w raporcie z 5 lipca podwyższył rekomendację dla spółki Centrum Klima do "kupuj" z "akumuluj", ustalając cenę docelową dla papierów firmy na poziomie...

dgx5sq2
dgx5sq2

11.07. Warszawa (PAP) - DI BRE w raporcie z 5 lipca podwyższył rekomendację dla spółki Centrum Klima do "kupuj" z "akumuluj", ustalając cenę docelową dla papierów firmy na poziomie 16,9 zł.

Raport wydano przy cenie 14,6 zł. W poniedziałek o 13.22 kurs wyniósł 14,25 zł.

Zdaniem analityków DI BRE w drugim kwartale pozytywnie na wyniki spółki powinno wpływać z jednej strony umocnienie złotego wobec dolara, co zmniejsza koszt zakupów towarów, a z drugiej spadki cen stali ocynkowanej, co z kolei może przełożyć się na wzrost marży na produkcji.

Dobre otoczenie makroekonomiczne może pozytywnie przełożyć się na wyniki operacyjne generowane w drugim kwartale tego roku. Według analityków mają one szansę rosnąć szybciej niż przychody ze sprzedaży.

"Ostatnie spadki notowań Centrum Klima naszym zdaniem należało wykorzystywać do zakupu akcji spółki, która obecnie notowana jest na 12,5 P/E na bieżący rok" - napisano w raporcie. (PAP)

morb/ asa/

dgx5sq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgx5sq2