Trwa ładowanie...
d4ac0h2

DI BRE podwyższył rekomendację dla PGNiG do "trzymaj", cena docelowa 3,67 zł

9.9.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 3 września, podwyższyli rekomendację dla PGNiG do "trzymaj" z "redukuj", ustalając cenę docelową akcji...

d4ac0h2
d4ac0h2

9.9.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 3 września, podwyższyli rekomendację dla PGNiG do "trzymaj" z "redukuj", ustalając cenę docelową akcji spółki na 3,67 zł.

W dniu wydania rekomendacji akcje PGNIG kosztowały 3,75 zł, a na środowym zamknięciu sesji wyceniono je na 3,81 zł.

"Wyniki PGNiG rozczarowały powiększając stratę z I kw. '09, mimo oczekiwanych wysokich zysków w drugiej połowie roku, mocno utrudniły wypracowanie w całym roku zysku netto uzasadniającego obecną wycenę spółki" - napisano w raporcie.

"W naszej opinii perspektywa wyraźnego wzrostu nakładów inwestycyjnych w najbliższych latach, które w części nie będą przekładały się na proporcjonalną poprawę EBITDA, będzie implikowała pogorszenie kluczowego wskaźnika EV/EBITDA na tle konkurencyjnych podmiotów. W krótkim terminie rynek może także zwrócić uwagę na planowaną przez GPW na 18 września rewizję udziałów PGNiG w indeksie w związku z ponownym wyłączeniem akcji pracowniczych z free floatu" - dodano.(PAP)

gsu/ jtt/

d4ac0h2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ac0h2