Trwa ładowanie...
d2iho3h

DM BOŚ mógłby wejść na GPW za 2-3 lata

7.7.Warszawa (PAP) - Bank Ochrony Środowiska nie wyklucza, że w perspektywie dwóch - trzech lat mógłby wprowadzić swój dom maklerski na giełdę. Zakłada, że DM BOŚ będzie generować...

d2iho3h
d2iho3h

7.7.Warszawa (PAP) - Bank Ochrony Środowiska nie wyklucza, że w perspektywie dwóch - trzech lat mógłby wprowadzić swój dom maklerski na giełdę. Zakłada, że DM BOŚ będzie generować 50 mln zł zysku netto rocznie - poinformował Mariusz Klimczak, prezes BOŚ.

"Chcemy, by dom maklerski generował 50 mln zł zysku netto rocznie. To cel ambitny, ale do osiągnięcia" - powiedział na wtorkowej konferencji prezes Klimczak.

"Jeśli uda się zrealizować ten wynik, dopuszczamy możliwość upublicznienia spółki na giełdzie w perspektywie dwóch - trzech lat, najwcześniej w 2011 roku" - dodał.

"Uważamy, że przy planowanych wynikach na poziomie 50 mln zł i przy wskaźnikach, jakie powinny funkcjonować na rynku, to wartość domu maklerskiego powinna wtedy wynosić od 0,5 do 1 mld zł, w zależności od wyceny" - powiedział.

d2iho3h

Pakiet kontrolny zostałby w banku.

Prezes poinformował, że w ostatnich latach DM BOŚ został dokapitalizowany kwotą kilkudziesięciu milionów złotych, poprzez zatrzymanie w spółce wypracowanego zysku.

W 2007 roku zysk netto domu maklerskiego wyniósł 27 mln zł, z czego 17 mln zł zasiliło kapitały DM. W 2008 roku zysk netto wyniósł ok. 10 mln zł i w całości został w spółce.

"Możliwe, że zysk z 2009 roku też zostanie w spółce. Wzmocnienie kapitałowe jest potrzebne, m.in. by rozwijać platformę transakcyjną" - powiedział Klimczak.

Poinformował, że w lipcu w ramach DM BOŚ powołane zostanie TFI, które finansować będzie projekty związane z odnawialnymi źródłami energii.(PAP)

pel/ gor/

d2iho3h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iho3h