Trwa ładowanie...
d1dnpeb

DM BZ WBK obniżył cenę docelową akcji Energomontażu Południe do 0,1 zł

17.08. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 13 sierpnia obniżyli cenę docelową akcji Energomontażu Południe do 0,1 zł z 0,7 zł poprzednio, podtrzymując rekomendację...

Share
d1dnpeb

17.08. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 13 sierpnia obniżyli cenę docelową akcji Energomontażu Południe do 0,1 zł z 0,7 zł poprzednio, podtrzymując rekomendację "sprzedaj".

"Energomontaż-Południe to kolejna spółka w grupie kapitałowej PBG, która złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Zawarcie układu jest tu naszym zdaniem znacznie bardziej prawdopodobne niż w przypadku Hydrobudowy Polska, ponieważ EPD dysponuje majątkiem nieruchomym do spieniężenia. Warto też zauważyć, że spółka jest w 100 proc. zaangażowana w inwestycje w sektorze energetycznym, a prognozy dla tej gałęzi gospodarki są znacznie bardziej atrakcyjne niż dla sektorów budownictwa drogowego czy ogólnego, w których działa Hydrobudowa" - napisano w raporcie.

"Z drugiej strony spółka EPD poświęciła już jednak dużo czasu na nieskuteczne próby sprzedaży swoich nieruchomości, a niedawny spór z jej kluczowym klientem, grupą Alstom, źle wróży ewentualnej dalszej współpracy. W związku z ogłoszoną niewypłacalnością oszacowaliśmy wartość netto aktywów spółki na 0,1 zł za akcję i wyjątkowo zdecydowaliśmy się oprzeć cenę docelową na tych obliczeniach" - dodano.

W dniu wydania raportu za akcje spółki płacono 0,21 zł. W piątek o godz. 10.30 akcje spółki kosztowały także 0,21 zł. (PAP)

gsu/ ana/

d1dnpeb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dnpeb
d1dnpeb