Trwa ładowanie...
d3xdajw

DM IDM SA nie ma udziałów w Sky Club, w obligacje spółki zainwestował mniej niż podawała prasa

04.07. Warszawa (PAP) - Dom Maklerski IDM SA nie posiada ani nie posiadał udziałów w spółce Sky Club, a w obligacje ogranizatora wycieczek zainwestował znacząco mniej od kwoty...

Share
d3xdajw

04.07. Warszawa (PAP) - Dom Maklerski IDM SA nie posiada ani nie posiadał udziałów w spółce Sky Club, a w obligacje ogranizatora wycieczek zainwestował znacząco mniej od kwoty podawanej w środowej prasie - poinformował DM IDM SA w komunikacie prasowym.

"Zarząd DM IDM SA informuje, iż DM IDM SA ani podmioty powiązane kapitałowo z brokerem nie są ani nie były udziałowcami Sky Club Sp. z o.o. DM IDM SA był zaangażowany w pozyskanie finansowania dla Sky Club, jednak zarówno sam DM IDM SA, jak i podmioty powiązane z nim kapitałowo nie nabyły żadnych instrumentów o charakterze udziałowym" - napisano w komunikacie.

"DM IDM SA był organizatorem emisji obligacji Sky Club i sam nabył pewną ich pulę, jednak kwota zainwestowana przez DM IDM SA i podmioty z nim powiązane była znacząco niższa niż podawana w publikacjach prasowych" - dodano.

Touroperator Sky Club, który organizował wyjazdy pod marką własną oraz Triady, w środę złożył do Sądu Rejonowego w Warszawie wniosek o upadłość likwidacyjną spółki.

d3xdajw

Środowa prasa informowała, że DM IDM SA wraz z podmiotami powiązanymi jest właścicielem 80 proc. udziałów Sky Clubu. Dzienniki donosiły również, że dom maklerski wraz z podmiotami powiązanymi zainwestował w Sky Club łącznie 40 mln zł.

W środę na zamknięciu notowań kurs DM IDM SA stracił 18,7 proc. i na koniec dnia wyniósł 1 zł. 20,8 proc. zniżkowały walory zależnego od brokera Idea TFI. (PAP)

kuc/ jtt/

d3xdajw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xdajw
d3xdajw