Trwa ładowanie...
dgfvtsf

DM IDMSA inwestuje w e-biznes; wprowadzi utworzoną spółkę eFund na NC lub GPW

21.01. Warszawa (PAP) - DM IDMSA wraz ze spółką SP Outsourcing założy spółkę eFund mającą inwestować w nowe przedsięwzięcia w branży internetowej oraz mobilnej i wprowadzi ją na...

dgfvtsf
dgfvtsf

21.01. Warszawa (PAP) - DM IDMSA wraz ze spółką SP Outsourcing założy spółkę eFund mającą inwestować w nowe przedsięwzięcia w branży internetowej oraz mobilnej i wprowadzi ją na rynek NewConnect lub Giełdę Papierów Wartościowych do końca pierwszego kwartału 2012 roku - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele firm.

"Do tej pory nie byliśmy inwestorem w sektorze nowych technologii i chcielibyśmy stać się poważnym inwestorem w tego typu przedsięwzięciach. Chcielibyśmy stworzyć taki fundusz i inwestować w takie projekty na jeszcze większą skalę. Zaczynamy od kapitału początkowego 17 mln zł" - powiedział Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDMSA.

"Chcielibyśmy, aby ten projekt był notowany przynajmniej na NewConnect" - dodał.

Dom Maklerski IDMSA podpisał z udziałowcami SP Outsourcing list intencyjny, w wyniku którego założony zostanie fundusz eFund. DM IDM SA w ciągu najbliższego miesiąca stanie się właścicielem 70,6 proc. z 13,6 mln akcji eFund, a pozostałe 29,4 proc. akcji w zamian za udziału w SP Outsourcing trafi do dotychczasowych wspólników tej spółki.

dgfvtsf

Kapitał początkowy eFund wyniesie 17 mln zł, ale w ciągu 18 miesięcy może się zwiększyć o dodatkowe 13,14 mln zł.

W ramach 100 proc. udziałów w SP Oursourcing do eFund trafi 40 proc. kapitału funduszu zalążkowego Technoboard inwestującego w small e-biznes, a także dwa "startupy" z obszaru e-doradztwa finansowego. Dzięki temu eFund będzie miał współudział w portfelu siedmiu inwestycji e-biznesowych Technoboard.

"Na koniec tego roku chcemy posiadać 15 podmiotów, a na koniec 2013 roku 20 podmiotów. Obecnie mamy siedem podmiotów" - powiedział Mariusz Sperczyński, prezes Technoboard i jednocześnie członek zarządu SP Outsourcing.

Dodał, że według prognoz eFund ma zanotować w 2011 roku 1,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto, 0,83 mln EBITDA i 1,82 mln zł przychodów ze sprzedaży. W 2012 roku ma to być odpowiednio 2,52 mln zł, 2,7 mln zł i 4,73 mln zł.(PAP)

bas/ asa/

dgfvtsf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgfvtsf