Trwa ładowanie...
d48qqys

Do końca IX początek negocjacji co do sprzedaży grupy z Ciechem

2.6.Warszawa (PAP) - Doradcy powinni rozpocząć do końca września
negocjacje z inwestorami zainteresowanymi prywatyzacją grupy
chemicznej, w skład której wchodzi Ciech, Zakłady...

Share
d48qqys

2.6.Warszawa (PAP) - Doradcy powinni rozpocząć do końca września negocjacje z inwestorami zainteresowanymi prywatyzacją grupy chemicznej, w skład której wchodzi Ciech, Zakłady Azotowe Tarnów (ZAT) i Zakłady Azotowe Kędzierzyn (ZAK) - poinformował we wtorek dziennikarzy Krzysztof Żuk, wiceminister skarbu.

"Strategicznym projektem jest zaoferowanie tych trzech spółek inwestorowi w procesie prywatyzacji i doradca będzie miał do końca września czas na kolejne działania z identyfikacją inwestorów i z otwieraniem negocjacji" - powiedział Żuk.

Wiceminister dodał, że zdecydowano się na przełożenie IPO Kędzierzyna, gdyż proces ten byłby przeszkodą w poszukiwaniu inwestora dla spółek.

d48qqys

"Doradcy podkreślają, że dzisiaj IPO Kędzierzyna jest dla nich przeszkodą w sprawnym prowadzeniu tego projektu prywatyzacyjnego" - powiedział Żuk.

"Analizując różnego rodzaju ryzyka doszliśmy do konkluzji, że IPO Kędzierzyna przesuniemy w czasie" - dodał.

Doradcami finansowymi Nafty Polskiej w procesie prywatyzacji tych trzech spółek są Raiffeisen Investment oraz Lazard & Co. Limited i Bank Zachodni WBK.

Sam proces obejmuje w szczególności fazę przygotowawczą, ogłoszenie zaproszenia do rokowań w sprawie sprzedaży akcji ZAT, ZAK i Ciech należących do Skarbu Państwa i Nafty Polskiej oraz negocjacje z wybranymi potencjalnymi inwestorami prowadzone przez Naftę Polską.

d48qqys

Przedstawiciele resortu skarbu, do którego należy Nafta Polska, zapowiadali pod koniec ubiegłego roku, że sprzedaż Ciechu, Tarnowa i Kędzierzyna jest możliwa w 2009 roku, a zainteresowanie kupnem wyrazili już inwestorzy arabscy zarówno finansowi, jak i branżowi.

Resort skarbu dzięki sprzedaży kontrolowanych przez siebie akcji tych trzech zakładów chemicznych chce doprowadzić do ich konsolidacji.(PAP)

pif/ jtt/

d48qqys

Podziel się opinią

Share
d48qqys
d48qqys