Trwa ładowanie...
d2pae52
zdrowie

Do zakładów pracy wróciła gimnastyka

Tysiące pracowników w Pekinie wróciło po trzyletniej przerwie do wspólnych ćwiczeń fizycznych w rytm muzyki w zakładach pracy
Share
Do zakładów pracy wróciła gimnastyka
Źródło: sxc.hu
d2pae52

Tysiące pracowników w Pekinie wróciło po trzyletniej przerwie do wspólnych ćwiczeń fizycznych w rytm muzyki w zakładach pracy - poinformowały państwowe media.

Zwyczaj wspólnej gimnastyki, zapoczątkowany w 1951 roku, został zarzucony w związku z przygotowaniami do igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Od początku tego tygodnia gimnastyka jednak powróciła.

Chińskie władze mają nadzieję, że w czasie dwóch pauz w pracy, o godz. 10 i 15, codziennej aktywności fizycznej będzie oddawać się w Pekinie ok. czterech milionów pracowników.

d2pae52

Federacja związków zawodowych w stolicy chciałaby, żeby ośmiominutowa gimnastyka stała się od nowego roku obowiązkowa w państwowych zakładach i żeby uczestniczyło w niej co najmniej 60 proc. pracowników i robotników.

Zaangażowanych ma zostać ok. 5 tys. instruktorów. Obliczony na 10 lat program ma - w zamyśle władz - poprawić stan zdrowia mieszkańców stolicy, coraz bardziej narażonych m.in. na stres i otyłość.

(PAP)

d2pae52

Podziel się opinią

Share
d2pae52
d2pae52