Trwa ładowanie...
d2tdtod

Doradca prezesa NBP: Nie potrzeba regulacji ws. spreadów walutowych

Nie ma potrzeby wprowadzania regulacji dotyczących spreadów walutowych przy spłacie walutowych kredytów hipotecznych - powiedział w środę Wojciech Kwaśniak, doradca prezesa Narodowego Banku Polskiego.
Share
d2tdtod

- Moim zdaniem nie ma potrzeby regulacji spreadów. Odradzałbym tego rodzaju decyzje, tym bardziej, że nie ma problemu nadmiernej liczby osób, które nie są w stanie obsługiwać swojego zadłużenia - powiedział Kwaśniak w Radiu PIN.

- Pomijając problem konstytucyjności, (rozwiązania proponowane przez PSL - PAP) byłyby problemem. To miałoby bardzo istotny wpływ na przychody banków. To mogłoby w określonych warunkach przenosić się na stabilności banków i sektora. W średnio-, długoterminowej perspektywie mogą zagrozić stabilności rynku bankowego - dodał.

- Pamiętajmy, że sytuacja Polski makro czy sektora bankowego jest zupełnie inna od Węgier - zaznaczył doradca prezesa NBP.

W środę senatorowie PSL planują złożyć poprawkę do prawa bankowego regulującą wysokość spreadów walutowych przy spłacie walutowych kredytów hipotecznych.

d2tdtod

Podziel się opinią

Share
d2tdtod
d2tdtod