Trwa ładowanie...

Dramatyczna jakość powietrza nad Wisłą. Polskie miasto najgorsze na świecie

Z danych aplikacji AirVisual wynika, że Katowice to obecnie najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie. W czołowej 10 znalazły się jeszcze Warszawa i Kraków.

Share
Dramatyczna jakość powietrza nad Wisłą. Polskie miasto najgorsze na świecieŹródło: East News
d4nd1al

Poniedziałkowy poranek przywitał mieszkańców wielu polskich miast mgłą. Niestety jej podstawowym składnikiem są zanieczyszczenia powietrza. O tym, że sytuacja jest naprawdę dramatyczna, może świadczyć ranking stworzony na podstawie danych z aplikacji AirVisual.

Zobacz także: Smog - niebezpieczna, toksyczna mgła

Dowiadujemy się z niego, że na niechlubnym pierwszym miejscu znajdują się Katowice z Indeksem Jakości Powietrza na poziomie 270. Śląskie miasto wyprzedza Kalkutę i Delhi w Indiach oraz Katmandu w Nepalu. Na 5, miejscu znalazła się natomiast Warszawa z Indeksem na poziomie 174. W pierwszej "10" zaznał się jeszcze Kraków.

W stolicy Polski i okolicach problemy z powietrzem pojawiły się już w niedzielę, gdy wieczorem wskaźniki wskazywały na to, że normy zostały poważnie przekroczone. W Warszawie przy al. Niepodległości poziom pyłu PM2,5 osiągnął 288 proc., z kolei w Otwocku sięgnął prawie 1000 proc. W poniedziałek o fatalnym stanie powietrza przestrzega m.in. Warszawski Alarm Smogowy.

d4nd1al
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4nd1al