Trwa ładowanie...

Drutex i wrogie przejęcie. Rutkowski chwali się akcją w siedzibie firmy

"Dobrze rozpoczęliśmy tydzień. Kolejny sukces Biura Rutkowski" - napisał w poniedziałek wieczorem na Facebooku detektyw Krzysztof Rutkowski. Odniósł się w ten sposób do akcji, którą jego agenci przeprowadzili w siedzibie firmy Drutex.

Drutex i wrogie przejęcie. Rutkowski chwali się akcją w siedzibie firmyŹródło: Facebook.com, fot: Krzysztof Rutkowski
d49ccf6
d49ccf6

O awanturze w siedzibie firmy Drutex pisaliśmy już w money.pl w poniedziałek.

- W niedzielę największy akcjonariusz firmy Drutex S.A. złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, które popularnie nazywa się "wrogim przejęciem". Mówiąc bardziej precyzyjnie, chodzi o przekroczenie uprawnień przez osoby pełniące funkcje kierownicze w spółce – powiedziała w rozmowie z Radiem Gdańsk prokurator Małgorzata Borek.

Leszek Gierszewski. Poszkodowany?

Spółka wydała w poniedziałek oficjalne oświadczenie, w którym czytamy, że "pod nieobecność Leszka Gierszewskiego, który od prawie 35 lat buduje od zera firmę Drutex oraz samodzielnie decyduje o wszystkich istotnych sprawach dotyczących jej rozwoju, podjęto podstępne działania, których celem było usunięcie Pana Prezesa i przejęcie władzy w firmie".

- Na skutek wsparcia lojalnych osób z załogi spółki oraz dzięki pomocy profesjonalnych podmiotów, takich jak BIURA RUTKOWSKI - RUTKOWSKI GROUP, udało się zapobiec tragedii i zachować wiarygodność firmy, która jest największym pracodawcą w Bytowie i w regionie. W sprawie zostało również złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – czytamy dalej.

Właśnie tą akcją chwali się detektyw Krzysztof Rutkowski. "Dobrze rozpoczęliśmy tydzień. Kolejny sukces Biura Rutkowski" - napisał na Facebooku.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Krzysztof Rutkowski

Grażyna Gierszewska: żadnego wrogiego przejęcia nie było

W sprawie głos zabrała również przewodnicząca rady nadzorczej firmy Drutex, a prywatnie żona prezesa Grażyna Gierszewskiego.

d49ccf6

"Oświadczam, że zaprzeczam, aby przez kogokolwiek innego poza samym Leszkiem Gierszewskim zostały podjęte działania mające na celu „wrogie przejęcie” Drutex Spółki Akcyjnej w Bytowie" - napisała w oświadczeniu.

Jak podkreśla przewodnicząca rady nadzorczej, ona równiez jest jednym z założycieli firmy. A do jej stworzenia posłużył majątek odziedziczony po jej ojcu. W procesie budowy spółki udział brały jej zdaniem również dzieci - Jakub Gierszewski i Karolina Dobranowska. To właśnie tę ostatnią prezes oskarża o próbę wrogiego przejęcia.

"W mojej ocenie Leszek Gierszewski, pod wysoce negatywnym wpływem obecnej, rzeczywistej partnerki życiowej, rozpoczął prowadzenie polityki sprzecznej z żywotnym interesem DRUTEX S.A. jak i najbliższych członków rodziny, polegającej na usuwaniu ze Spółki osób należących do rodziny, profesjonalnie i oddanie dbających o dobro i rozwój Spółki" - napisała Grażyna Gierszewska.

Wyraźnie widać więc, że w sprawie sporą rolę odgrywa również kontekst obyczajowy i sprawy rodzinne.

d49ccf6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49ccf6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49ccf6