Trwa ładowanie...
d1q6moq
łódź
23-11-2006 17:15

Duże zainteresowanie pracą w Dellu

Kilka tysięcy osób, zainteresowanych pracą w
łódzkiej fabryce amerykańskiej firmie Dell, przyszło w czwartek do
gmachu Filharmonii Łódzkiej, gdzie firma zorganizowała "dzień
otwartych drzwi".

d1q6moq
d1q6moq

W czasie rozmowy z przedstawicielami Della zainteresowani mogli m.in. dowiedzieć się o możliwości pracy w fabryce i poznać sposób jej funkcjonowania. W nowym zakładzie, którego otwarcie zaplanowano na jesień 2007 roku, w początkowej fazie znajdzie zatrudnienie około tysiąca osób; w ciągu pięciu lat trzy tysiące.

W pierwszej kolejności zatrudnieni będą kandydaci z doświadczeniem na szczeblu kierowniczym i nadzorczym. Firma przygotowała stanowiska dla: inżynierów, specjalistów w dziedzinie zaopatrzenia i produkcji, łańcucha dostaw, kontroli jakości, finansów oraz kadr. Zakwalifikowani do pracy w tych dziedzinach będą mogli rozpocząć pracę już w kwietniu 2007 roku.

Nabór na następne stanowiska pracy, w tym do pracy bezpośrednio na linii produkcyjnej, rozpocznie się w styczniu. Pracownicy zostaną przeszkoleni w Irlandii, a w październiku przyszłego roku rozpoczną pracę w Łodzi.

Łódzka fabryka Della, której budowa ruszyła we wtorek, będzie - według jej szefów - najbardziej zaawansowaną tego typu placówką na świecie. Fabryka będzie produkowała serwery nowej generacji oraz notebooki. Dell zainwestuje w Polsce ok. 200 milionów euro.

Inwestycje pośrednie, firm współpracujących z amerykańskim producentem, mają mieć wartość 53 milionów euro.

Dell jest jednym z największych na świecie producentów komputerów. Na całym świecie firma zatrudnia ponad 70 tys. pracowników. Przychody Della w ostatnich czterech kwartałach wyniosły 57,4 mld USD.

d1q6moq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q6moq