Trwa ładowanie...
d14311l

DWL ws. ćwiczeń z wojskami pk. "Dragon 11" (komunikat)

...

d14311l
d14311l

23.09. Warszawa - Wydział Prasowy DWL informuje:

W dniach od 24 do 30 września 2011 roku na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim oraz w Mirosławcu i Ustce odbędą się największe w tym roku ćwiczenia Wojsk Lądowych pod kryptonimem "Dragon 11".

Celem tego ćwiczenia jest sprawdzenie zdolności wybranych elementów ugrupowania operacyjnego do udziału w sojuszniczej, połączonej operacji obronnej. W jego trakcie na poligonach ćwiczyć praktycznie i w przestrzeni cybernetycznej będzie blisko 6500 żołnierzy i ponad 1200 jednostek różnego typu sprzętu z Polski, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Głównym ćwiczącym elementem będzie 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana i jej podległe jednostki przy wsparciu między innymi 6. Brygady Powietrznodesantowej (6. BPD), 25. Brygady Kawalerii Powietrznej (25. BKPow), 2. pułku saperów, 2. pułku rozpoznawczego, 5. pułku artylerii, 5. pułku inżynieryjnego, 49. i 56. pułku śmigłowców bojowych, elementów CIMIC i PSYOPS.

d14311l

Kierownikiem ćwiczenia jest dowódca Wojsk Lądowych generał broni Zbigniew Głowienka, zastępcą generał dywizji Andrzej Malinowski. 12. Dywizją Zmechanizowaną - główną ćwiczącą jednostką - dowodzi generał dywizji Marek Tomaszycki.

W trakcie ćwiczenia odbędzie się między innymi wspólne desantowanie żołnierzy 6. BPD oraz skoczków z USA i Kanady. Prowadzone będą zajęcia taktyczne i ogniowe zarówno w warunkach dziennych jak i nocnych. W praktycznym działaniu można będzie zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt i uzbrojenie wojskowe, w tym kołowe transportery opancerzone Rosomak, wyrzutnie rakietowe WR-40 Langusta, armatohaubice Dana, śmigłowce Mi-24, W-3 Sokół i W-3 PL Głuszec, specjalistyczny sprzęt wojsk inżynieryjnych i chemicznych. W czasie ćwiczenia "Dragon 11" spodziewana jest wizyta Ministra Obrony Narodowej.

Przedstawicieli mediów zainteresowanych relacjonowaniem ćwiczenia "Dragon 11" prosimy o kontakt z zespołem prasowym ćwiczenia pod numerami telefonów 601-326-155 oraz 692-454-373 lub mailowo na adres rzecznikdwl@army.mil.pl.

Bieżące informacje na temat ćwiczenia, od 24 września (sobota), znaleźć będzie można na specjalnej zakładce tematycznej na stronie internetowej Wojsk Lądowych www.army.mil.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ pase/

d14311l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14311l