Trwa ładowanie...

Dziś do wygrania jest 270 mln dolarów

270 milionów dolarów (864 mln zł) do wygrania jest dziś w amerykańskiej loterii Powerball. Do wielu punktów gdzie można kupić zakład chybił trafił lub wybrać własne liczby ustawiają się długie kolejki.

Share
Dziś do wygrania jest 270 mln dolarów
Źródło: AFP, Fot: tim boyle
d4mnyp8

Tak wysoka suma jest wynikiem kumulacji. W poprzednich losowaniach nikt nie trafił wszystkich wylosowanych liczb dlatego kwota urosła do tak wysokich rozmiarów.

270 milionów dolarów nie jest jednak rekordem jeżeli chodzi o tę loterię. W marcu zeszłego roku kwota urosła aż do niewyobrażalnych wręcz rozmiarów i wynosiła dokładnie dwa razy tyle.

d4mnyp8

- To taka trochę zabawna sytuacja, bo moi klienci często powtarzają, że wystarczy im do szczęścia wygrać milion, a grają najczęściej w loteriach gdzie do zainkasowania jest jest ponad sto milionów - mówi Pedro Gonzales, sprzedawca jednego z punktów handlowych gdzie znajduje się również kolektura.

Jeżeli komuś uda się trafić wszystkie liczby to otrzyma po odtrąceniu podatku 175 milionów dolarów. Szczęśliwiec będzie mógł tą sumę odebrać jednorazowo lub zdecydować, że stopniowo wypłacana ona będzie przez kolejnych 26 lat.

d4mnyp8

Podziel się opinią

Share
d4mnyp8
d4mnyp8