Trwa ładowanie...
bric

E-handel to przyszłość

Polski handel elektroniczny, który w ub.r. wygenerował 21,5 mld zł, będzie jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Biznes powinien to wykorzystać - informuje "Puls Biznesu".

Share
E-handel to przyszłość
Źródło: Thinkstockphotos
d4glhrp

Z analiz Deloitte wynika, że wartość gospodarki internetowej w Polsce w 2012 r. wyniosła 93 mld zł. To dwa razy więcej, niż w tym samym roku sięgał koszt obsługi długu publicznego, i trzy razy więcej niż wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Z blisko 6-procentowym udziałem w PKB Polska wypada bardzo dobrze. Dla porównania w krajach G7 i BRIC (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny) ten odsetek waha się od 0,8 do 6,3 proc. PKB. Według danych spółki Polskie Badania Internetu, e-commerce w naszym kraju w 2012 r. wygenerował 21,5 mld zł, co daje mu udział 3,8 proc. w całym handlu.

- Warto jednak zauważyć, że w 2010 r. było to 2,5 proc. E-commerce w Polsce rośnie szybciej niż handel w całości. Całkowita wartość dodana wytworzona przez ten sektor stanowiła w ubiegłym roku 0,5 proc. wartości dodanej brutto, wytworzonej przez całą gospodarkę - wyjaśnia Dariusz Kraszewski, partner w dziale konsultingu Deloitte.

d4glhrp

Podziel się opinią

Share
d4glhrp
d4glhrp