Trwa ładowanie...
dc50d3p

EBOR wesprze w Polsce produkcję energii z biomasy

28.8 Londyn (PAP) - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) udzieli pożyczki w wys. 30 mln euro niezależnej spółce Saturn Management - producentowi i dostawcy energii do Mondi...

dc50d3p
dc50d3p

28.8 Londyn (PAP) - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) udzieli pożyczki w wys. 30 mln euro niezależnej spółce Saturn Management - producentowi i dostawcy energii do Mondi Świecie SA - jednego z największych europejskich producentów papierów do produkcji tektury falistej oraz papieru workowego - ogłosił bank w piątkowym komunikacie.

Pożyczka umożliwi przestawienie obecnie działającego w zakładach pieca węglowego na nowy zasilany leśną biomasą, a także naprawy i modernizację istniejących zakładów produkcyjnych w płn. Polsce.

Umożliwi to Saturnowi zwiększenie produkcji energii i sprostanie rosnącemu popytowi na energię ze strony Mondi Świecie, którego produkcja wzrosła.

Komunikat zauważa, iż inwestycja zwiększa zużycie tzw. zielonych (odnawialnych) źródeł energii w Polsce, redukuje emisję CO2 i innych substancji wpisując się w dążenia Komisji Europejskiej do zmniejszenia poziomu emisji.

dc50d3p

Polska zobowiązała się do zwiększenia produkcji energii z odnawialnych źródeł do 13 proc. do 2017 r. z 5. proc. obecnie - przypomina komunikat. Wspieranie projektów zmierzających do efektywnego wykorzystania energii jest jednym z priorytetów EBOR-u.

Według internetowych stron Mondi Świecie SA, firma produkuje rocznie ok. 800 tys. ton papieru dla przemysłu wytwarzającego tekturę falistą i worki papierowe. (PAP)

asw/ ana/

dc50d3p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc50d3p