Trwa ładowanie...
d39lzo7

Echo pozytywnie zaskoczyło wynikami; cieszy niezły cash-flow i spadek zadłużenia (opinia)

15.11. Warszawa (PAP) - Echo Investment pokazało w III kwartale 5,4 mln zł zysku netto, mimo że konsensus rynkowy zakładał ujemny wynik. Analitycy zwracają uwagę na przyzwoite...

Share
d39lzo7

15.11. Warszawa (PAP) - Echo Investment pokazało w III kwartale 5,4 mln zł zysku netto, mimo że konsensus rynkowy zakładał ujemny wynik. Analitycy zwracają uwagę na przyzwoite operacyjne przepływy pieniężne i spadek zadłużenia. Wyniki odbierają pozytywnie.

MAŁGORZATA KLOKA, UNICREDIT CAIB

"Wyniki Echo są dużo lepsze od naszych oczekiwań na wszystkich poziomach. Jest to głównie związane z mniejszymi niż oczekiwaliśmy stratami z rewaluacji aktywów. Spółka zaraportowała in minus 75 mln zł, my zakładaliśmy, że to będzie ok. 90 mln zł straty. Rewaluacja in minus jest głównie spowodowana zmianami kursowymi w III kwartale. Natomiast spółka zrewaluowała in plus niektóre aktywa w budowie. Myślę, że ten efekt nie został przez nas doszacowany.

Lepsza niż oczekiwaliśmy okazała się też rentowność segmentu komercyjnego. Ponadto, dobrą wiadomością jest niezły cash-flow operacyjny i obniżka zadłużenia.

d39lzo7

Wyniki są lepsze od oczekiwań, odczytujemy je pozytywnie."


Echo Investment miała w trzecim kwartale tego roku 5,4 mln zł zysku netto wobec konsensusu 9 mln zł straty.

Strata operacyjna firmy wyniosła 5,4 mln zł i była o 75 proc. niższa od średniej prognoz, która zakładała stratę operacyjną na poziomie 21,9 mln zł.

Przychody grupy wyniosły 140,7 mln zł i były o blisko 13 proc. wyższe od konsensusu na poziomie 124,7 mln zł.

Po dziewięciu miesiącach 2013 r. zysk netto grupy wyniósł 307,6 mln zł wobec 41 mln zł przed rokiem, EBIT 483,8 mln zł wobec 32,4 mln zł rok wcześniej, a przychody 406,6 mln zł wobec 435,5 mln zł przed rokiem. (PAP)

jow/ jtt/

d39lzo7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39lzo7
d39lzo7