Trwa ładowanie...
d1u8hus

Emperia podtrzymuje plany otwarć, pracuje nad przejęciami

27.08. Warszawa (PAP) - Emperia podtrzymuje plan otwarcia w tym roku 15 supermarketów Stokrotka i 30 sklepów w roku przyszłym - poinformował we wtorek prezes Emperii Dariusz...

d1u8hus
d1u8hus

27.08. Warszawa (PAP) - Emperia podtrzymuje plan otwarcia w tym roku 15 supermarketów Stokrotka i 30 sklepów w roku przyszłym - poinformował we wtorek prezes Emperii Dariusz Kalinowski. Spółka prowadzi rozmowy w sprawie przejęć, wyhamowała proces sprzedaży nieruchomości.

"Podtrzymujemy plan otwarcia w tym roku 15 lokalizacji, choć będzie to trudne do zrealizowania. Po liczbie umów widać, że zbliżymy się do tej wielkości. W trzecim kwartale możemy otworzyć kilka sklepów, a dwie trzecie planu zrealizujemy w czwartym kwartale. Odchylenie od planu nie powinno być większe niż 2 lokalizacje" - powiedział Kalinowski.

Poinformował, że w ramach porządkowania portfela, planowane jest zamknięcie w tym roku ok. 4 sklepów.

Na koniec czerwca 2013 roku sieć Stokrotka liczyła 203 sklepy. W pierwszej połowie roku otwarto 2 nowe placówki.

d1u8hus

Prezes podtrzymał, że w przyszłym roku sieć Stokrotka może się powiększyć o 30 supermarketów.

"Przygotowujemy strukturę na otwarcie 30 sklepów w przyszłym roku. To będzie ambitny plan, nie zakładamy jego przekroczenia" - powiedział.

Poinformował, że nowo otwierany sklep przekracza próg rentowności w drugim roku działalności, a docelowe obroty osiąga po ok. 25 miesiącach.

Kalinowski powtórzył, że Emperia rozgląda się za podmiotami do przejęcia.

d1u8hus

"Pracujemy nad akwizycjami. W tym roku możemy zrealizować 1-2 małe transakcje, czyli przejęcia spółek z 1-2 sklepami. Zaangażowani też jesteśmy w rozmowy dotyczące przejęcia większych spółek" - powiedział Kalinowski.

Doprecyzował, że chodzi o sieci o obrotach rzędu 100 mln zł rocznie.

Emperia wyhamowała proces sprzedaży nieruchomości.

"Realizujemy pojedyncze transakcje sprzedaży nieruchomości. Proces jest mocno wyhamowany. Oferty nie są na tyle atrakcyjne, by podejmować decyzje o sprzedaży" - powiedział Cezary Baran, wiceprezes Emperii ds. finansowych.

Na koniec czerwca Emperia miała w portfelu 96 nieruchomości, z czego 83 to obiekty operacyjne.(PAP)

pel/ jtt/

d1u8hus
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u8hus