Trwa ładowanie...

Energia z narkotyków

Ponad 2 tony skonfiskowanych handlarzom narkotyków zniszczono w spalarni koło Rzymu w pierwszej połowie tego roku. Ze spalania kokainy, marihuany i innych substancji uzyskuje się energię elektryczną dzięki specjalnemu systemowi, który tam działa.

Energia z narkotykówŹródło: Thinkstockphotos
d1s2wnu
d1s2wnu

W spalarni w Ponte Malnome na zachód Wiecznego Miasta zniszczono w ostatnich latach wszelkiego rodzaju narkotyki i substancje odurzające, skonfiskowane podczas wielu operacji w ramach walki z ich produkcją i handlem.

Statystyka robi wrażenie. W 2011 roku do spalarni trafiło 3,1 tony narkotyków, ponad 9 ton w 2012 r., a 3 tony w zeszłym roku. W pierwszym półroczu tego roku policja odebrała handlarzom w Rzymie i okolicach 2,2 tony narkotyków.

Przy okazji zauważono, że ilość ta trafiła w ręce policji jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego, gdy na ulicach włoskiej stolicy bawią się tysiące ludzi i gdzie również kwitnie handel używkami.

W rekordowym 2012 roku do Ponte Malnome, przy zachowaniu najostrzejszych środków bezpieczeństwa, przywieziono do spalenia ponad 2 tony najczystszej kokainy o wartości rynkowej 500 milionów euro. Cały ten gigantyczny transport trafił do pieca, podobnie jak dziesiątki kilogramów heroiny i haszyszu, wysyłane tam regularnie w policyjnych konwojach.

d1s2wnu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s2wnu

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj