Trwa ładowanie...
dom energooszczędny
15-03-2013 02:45

Energooszczędność po polsku

Z wiedzą Polaków o energooszczędnych rozwiązaniach stosowanych w domach i mieszkaniach nie jest najgorzej - stwierdza "Puls Biznesu", powołując się na wyniki sondażu Millward Brown SMG/KRC.

Share
Energooszczędność po polskuŹródło: Thinkstockphotos
d13dtcu

Większość ankietowanych (64 proc.) przyznało, że w ubiegłym roku wprowadziło do swoich domostw rozwiązania energooszczędne. Głównie wybierali: ocieplenie ścian, wymianę żarówek, okien czy sprzętu AGD.

Pójście tym tropem zadeklarował prawie co czwarty pytany (22 proc.). 12 proc. nie planuje natomiast w najbliższym czasie żadnych działań w tym zakresie - wskazali, że nie pozwala im na to domowy budżet.

Blisko połowa respondentów (47 proc.) oceniła z kolei, że największą korzyścią z energooszczędnego domu jest oszczędność pieniędzy. 22 proc. wskazało na ochronę środowiska, 16 proc. - poprawę jakości i komfortu życia, a 12 proc. - pozytywny wpływ na zdrowie mieszkańców.

A czy wiemy, na czym najlepiej oszczędzać? Jak podkreśla "PB", tylko 19 proc. Polaków wskazało ogrzewanie pomieszczeń jako jeden z podstawowych "pochłaniaczy" energii. Podczas gdy według analiz na ogrzewanie przypada 70 proc. energii zużywanej w polskich budynkach.

d13dtcu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13dtcu
d13dtcu