Trwa ładowanie...
d2nqx7c

Ergis zakłada I kw. gorszy rdr; II i III kw. powinny być co najmniej lepsze kdk

20.02. Warszawa (PAP) - Ergis-Eurofilms oczekuje, że I kwartał może być gorszy rdr w związku z mniejszą liczbą pracujących linii produkcyjnych. W dwóch kolejnych kwartałach wyniki...

Share
d2nqx7c

20.02. Warszawa (PAP) - Ergis-Eurofilms oczekuje, że I kwartał może być gorszy rdr w związku z mniejszą liczbą pracujących linii produkcyjnych. W dwóch kolejnych kwartałach wyniki powinny być co najmniej lepsze kdk z racji uruchomienia nowej linii nanoErgis. Spółka zamierza wydać w 2014 r. na inwestycje ok. 30 mln zł.

"W I kwartale 2014 r. mamy nadal dwie linie do produkcji stretchu mniej. Musiałoby się zdarzyć coś niespodziewanego, żebyśmy mogli się zbliżyć do najlepszych kwartałów 2013 r. (...) Można oczekiwać, że I kwartał będzie gorszy rdr" - powiedział na konferencji Tadeusz Nowicki, prezes Ergis-Eurofilms.

Do końca III kwartału 2013 r. Ergis-Eurofilms dysponował czterema liniami do produkcji stretchu, w tym jedną do wytwarzania folii nanoErgis. W listopadzie spółka zdecydowała się na wyłączenie dwóch starszych linii w związku z inwestycją w kolejną linię do produkcji folii nanoErgis, która ma zostać uruchomiona przed końcem I kwartału 2014 r.

"W II kwartale rozpoczniemy sprzedaż z nowej linii, a w III kwartale powinniśmy już działać w +pełnym szyku bojowym+. Jeśli w pełni zrealizujemy nasze plany, to kwartał II powinien być lepszy od I kwartału, a III kwartał lepszy od II kwartału" - skomentował prezes.

d2nqx7c

Na pytanie, czy w II i III kwartale wyniki mogą poprawić się także rdr, odpowiedział: "To będzie zależało od sukcesu sprzedażowego produktów z drugiej linii nanoErgis. II kwartał może być lepszy rdr, natomiast III kwartał 2013 r. był jednym z najlepszych w historii, więc w III kwartale tego roku wiele będzie zależało od wyników osiąganych na sprzedaży folii nanoErgis". W I kwartale 2013 r. Ergis-Eurofilms miał ok. 2,5 mln zł zysku netto, ponad 6 mln zł zysku EBIT i ok. 162 mln zł przychodów. W całym 2013 roku grupa miała 11,35 mln zł zysku netto i 673,3 mln zł przychodów.

Nowicki poinformował, że CAPEX w 2014 r. wyniesie ok. 30 mln zł, a jego ostateczna wielkość będzie zależała od decyzji co do kolejnej inwestycji rozwojowej, która zostanie podjęta pod koniec roku.

"W tym roku na inwestycje odtworzeniowe wydamy ok. 12 mln zł, a na dokończenie instalacji nowej linii nanoErgis ok. 16 mln zł. Rozważymy także w IV kwartale uruchomienie jeszcze jednej inwestycji rozwojowej, ale to będzie uzależnione od wyników. Jeśli zdecydujemy się na ten projekt, to większość kosztów zostanie poniesionych już w 2015 r., ale ok. 3-4 mln zł będziemy musieli wydać jeszcze pod koniec 2014 r." - podał prezes.

Pytany o to, czego miałaby dotyczyć nowa inwestycja, odpowiedział: "Chodzi o przetwórstwo PET, ale nazwiemy to po imieniu dopiero, gdy decyzja zostanie podjęta". (PAP)

jow/ osz/

d2nqx7c

Podziel się opinią

Share
d2nqx7c
d2nqx7c