Trwa ładowanie...
pzu
17-11-2010 19:05

Eureko rozpoczęło sprzedaż akcji PZU

Eureko rozpoczęło sprzedaż do 11 mln 223 tys. 818 akcji PZU, stanowiących około 12,9 proc. kapitału zakładowego spółki - poinformowało w środę Eureko.

Eureko rozpoczęło sprzedaż akcji PZUŹródło: WP.PL, fot: jan kaliński
d6rk5f5
d6rk5f5

"Sprzedaż akcji odbędzie się w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu i skierowana będzie do inwestorów instytucjonalnych" - poinformowało Eureko w komunikacie.

Eureko zaznaczyło, że "budowa księgi popytu rozpocznie się niezwłocznie". "Cena za akcje zostanie ustalona po zamknięciu budowy księgi popytu" - dodano.

Podkreślono, że budowa księgi popytu będzie przeprowadzona przez konsorcjum Deutsche Bank AG i PKO BP.

"Eureko zobowiązało się wobec konsorcjum do zawarcia z jego uczestnikami - po zakończeniu procesu budowy księgi popytu - umowy ograniczającej zbywalność akcji nieprzydzielonych w trakcie przyspieszonej budowy księgi popytu na okres 90 dni" - napisano.

d6rk5f5

Akcje PZU zadebiutowały w maju tego roku na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Skarb Państwa i Eureko sprzedały łącznie w ofercie 25 mln 819 tys. 337 akcji serii A i B. Skarb Państwa ma ok. 46 proc. akcji PZU, a Eureko przed rozpoczęciem sprzedaży miało ok. 13 proc.

PZU to największa grupa ubezpieczeniowa w Polsce; jako spółka pod nazwą Powszechny Zakład Ubezpieczeń działa od 1991 roku. Natomiast Eureko jest prywatną grupą oferującą usługi finansowe, której główna działalność skupia się na sektorze ubezpieczeń.

d6rk5f5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6rk5f5