Trwa ładowanie...
d1rg2zj

Europejskie Centrum Odszkodowań utworzyło spółkę na Słowacji

08.08. Warszawa (PAP) - W piątek 5. sierpnia Europejskie Centrum Odszkodowań utworzyło spółkę w mieście Żylina na Słowacji - powiedział w rozmowie z PAP prezes zarządu EuCO,...

d1rg2zj

08.08. Warszawa (PAP) - W piątek 5. sierpnia Europejskie Centrum Odszkodowań utworzyło spółkę w mieście Żylina na Słowacji - powiedział w rozmowie z PAP prezes zarządu EuCO, Krzysztof Lewandowski.

"Piątego sierpnia podpisaliśmy akt notarialny otwarcia spółki, która będzie klonem naszej polskiej spółki-matki. Pierwsze sprawy możemy zacząć prowadzić na rynku słowackim we wrześniu" - powiedział PAP Lewandowski.

EuCO zamierza przejąć lub zbudować sieć sprzedaży na Słowacji.

"Możliwe jest wejście na ten rynek sposobem sprawdzonym przez nas w Czechach i na Węgrzech, tj. poprzez przejęcie akwizytorów z innych firm, np. ubezpieczeniowych" - powiedział prezes.

d1rg2zj

Wartość rynku odszkodowań na Słowacji Lewandowski ocenia jako porównywalną z rynkiem czeskim.

"Uregulowania prawne są na Słowacji trochę gorsze niż w Polsce, ale bardzo podobne do czeskich" - dodał.

Zdaniem prezesa, słowacka spółka EuCo nie wypracuje w tym roku zysku.

"Sprawy w naszej branży likwidują się w ciągu kilku miesięcy. W związku z tym nie liczę na uzyskanie w tym roku zysku przez słowacką spółkę" - powiedział Lewandowski.

EuCO zajmuje się świadczeniem usług dochodzenia roszczeń o zapłatę z tytułu odszkodowania m.in. dla osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, w pracy, rolnictwie, szkody rzeczowe, i z tytułu utraty zdrowia.

Spółka prowadzi działalność w Polsce, Czechach i (od września 2010 r.) na Węgrzech.

Łukasz Kucharski (PAP)

kch/ asa/

d1rg2zj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rg2zj