Trwa ładowanie...
dm1ulkm

Eurotel oczekuje, że Media System będzie rentowna od '12; przychody wyniosą 5 mln zł (opis)

01.12. Warszawa (PAP) - Eurotel spodziewa się, że spółka Media System będzie osiągać break-even point od stycznia 2012 roku, a przychody w całym 2012 r. wyniosą 5 mln zł....
Share
dm1ulkm

01.12. Warszawa (PAP) - Eurotel spodziewa się, że spółka Media System będzie osiągać break-even point od stycznia 2012 roku, a przychody w całym 2012 r. wyniosą 5 mln zł. Rentowność netto powinna być wówczas na dwucyfrowym poziomie - powiedział na konferencji prasowej Tomasz Basiński, wiceprezes Eurotela.

Basiński dodał, że w 2013 r. przychody Media System mogłyby wynieść 15 mln zł.

"Ten wzrost będzie wynikał z inwestycji, które planujemy poczynić w 2012 r. Te nakłady na dalszy wzrost wyniosą 0,5 mln zł" - poinformował wiceprezes.

dm1ulkm

"Ta spółka w przyszłości będzie mogła współpracować nie tylko z operatorami telekomunikacyjnymi, ale też z firmami, które zajmują się sprzedażą usług finansowych czy ubezpieczeniowych" - powiedział też Basiński.

Eurotel poinformował w czwartek, że zawarł umowę nabycia 528 udziałów, stanowiących łącznie 33 proc. kapitału zakładowego spółki Media System, działającej w segmencie telesprzedaży (call-center). Wartość transakcji to ok. 41,3 tys. zł. Transakcja jest finansowana ze środków własnych spółki Eurotel.

Eurotel dopuszcza możliwość zwiększenia w przyszłości zaangażowania kapitałowego w działalność Media System, przy założeniu odpowiedniego zwiększenia ilości udziałów wspólnika ponoszącego ciężar współfinansowania rozwoju tej spółki.

"W drugim kroku chcielibyśmy zwiększyć udziały w tej spółce do 100 proc., ale to będzie jeszcze zależało od inwestycji i modelu biznesowego" - powiedział PAP Basiński.

Transakcja jest kontynuacją realizacji strategii dywersyfikacji źródeł przychodów przy założeniu inwestowania w projekty zbliżone do podstawowej branży, w jakiej działa Grupa Eurotel.(PAP)

bas/ ana/

dm1ulkm

Podziel się opinią

Share
dm1ulkm
dm1ulkm