Trwa ładowanie...
dron

Facebook wyśle drony z internetem do miejsc odciętych od świata

Z Facebooka korzystają miliardy ludzi na całym świecie. Jednak w pewnych miejscach wciąż brakuje dostępu do sieci.

Share
Facebook wyśle drony z internetem do miejsc odciętych od świata
Źródło: WP.PL, Fot: Marco Paköeningrat/Flickr.com/CC 2.0
d11sl2r

Mark Zuckerberg podsumował ostatnie miesiące działalności Facebooka. Popularny portal społecznościowy ma już ponad 1,7 mld użytkowników na całym świecie. Zuckerberg ma pomysł, jak jeszcze bardziej zwiększyć tę liczbę.

Twórca Facebooka chce wysyłać internet dronami. Projekt urządzeń, które zasilane będą energią słoneczną, może podbić rynek. Drony miałby dostarczać internet w miejsca, gdzie dostęp do tradycyjnej infrastruktury teleinformatycznej jest utrudniony lub wręcz niemożliwy. Dzięki temu z Facebooka mogliby korzystać nowi użytkownicy - donosi Reuters.

d11sl2r

Dużą popularnością cieszą się także aplikacje od Facebooka - m.in. Messenger, WhatsApp i Instagram, który skupia już ponad 500 mln użytkowników na całym świecie, a liczba ta wciąż rośnie.

Facebook to portal społecznościowy, który powstał w 2004 roku, z inicjatywy Marka Zuckerberga. Początkowo projekt ten miał służyć uczniom szkół średnich i studentom szkół wyższych. Aktualnie z serwisu korzystają użytkownicy na całym świecie, a firma zatrudnia tysiące pracowników. Jej zyski liczone są w miliardach.

d11sl2r

Podziel się opinią

Share
d11sl2r
d11sl2r