Trwa ładowanie...
d2e2qjw

Futures - przełamane wsparcia

Po kilkukrotnych nieudanych próbach sforsowania technicznego oporu w okolicach poziomu 2.500 pkt.
Share
d2e2qjw

, w dniu wczorajszym przewagę osiągnęła strona podażowa. Kontrakt serii FW20Z08 stracił na wartości 73 punkty. Notowania rozpoczęły się od 9 punktowego spadku. Strona popytowa podjęła jeszcze jedną próbę wzrostu ustanawiające maksimum sesyjne na poziomie 2.474 pkt. Dalszy przebieg notowań to stopniowe obsuwanie się kontraktu. Do przyśpieszenia dynamiki deprecjacji doszło po publikacji słabych danych makro z amerykańskiego rynku pracy. Ostatecznie na wykresie świecowym dziennym powstał czarny korpus, który zwiększa prawdopodobieństwo powrotu kontraktu do głównej tendencji spadkowej.

Aktywność inwestorów podczas wczorajszej sesji na rynku terminowym utrzymała się na umiarkowanym poziomie. Z wykresu liniowego intraday wynika, że przez większą część dnia, kiedy to kontrakt obsuwał się w kierunku strefy 2.420-2.440 pkt., wolumen obrotów był niski. Aktywność inwestorów wyraźnie wzrosła podczas przełamywania poziomu wsparcia przy wartości 2.400 pkt. Jednocześnie w końcówce dnia doszło do wyraźnego spadku liczby otwartych pozycji. Na zakończenie sesji kontrakt notowany był już tylko 8 punktów powyżej indeksu WIG20.

Zgodne z naszymi przewidywaniami kontrakt nie był w stanie przebić się przez silną strefę oporu wyznaczoną przez okolice poziomu 2.500 pkt. Klimat inwestycyjny na naszym rynku zdeterminowało zachowanie USA futures oraz słaby początek sesji za Oceanem. Nadal zakładamy, że korekta wzrostowa, która miała miejsce na naszym rynku od 18 września br. prawdopodobnie wyczerpuje już swój potencjał. W dniu wczorajszym kontrakt ponownie przełamał wsparcie w strefie 2.430-2.400 pkt., a następnie spadł poniżej poziomu 2.400 pkt. W dniu dzisiejszym można spodziewać się kontynuacji zniżki. W obiektywnym scenariuszu nastąpi deprecjacja naszego futures poniżej dołka z 18 września br. (2.225 pkt. ).

d2e2qjw

Wczorajsza sesja w USA zakończyła się znacznie słabiej niż dyskontowaliśmy. Wyprzedaż tłumaczy się wpływem słabych danych z rynku pracy. Dzisiaj rano USA futures notowane są na 0,5% plusach. W Tokio Nikkei traci -1,5%. Na rynku surowców odnotowujemy spadek ceny ropy naftowej Brent o -4,8% do poziomu 90,4 USD za baryłkę. Cena miedzi spadła aż o -5,7%. Dzisiaj w USA o godz. 14.30 publikowana będzie liczba nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych oraz stopa bezrobocia za wrzesień. Dodatkowo o godz. 16ej poznamy odczyt indeksu ISM w sektorze usług.

ING Securities

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/20850/ter031008.pdf )

d2e2qjw

Podziel się opinią

Share
d2e2qjw
d2e2qjw