Trwa ładowanie...
d4fws31

Griffin chce kupić Echo Investment i Qualię Development - prasa

Warszawa, 14.01.2015 (ISBnews) - Luksemburski fundusz nieruchomościowy Griffin Real Estate jest zainteresowany zakupem 100% udziałów spółki deweloperskiej Qualia Development z grupy PKO Banku Polskiego oraz kontrolnego pakietu akcji giełdowego Echo Investment od Michała Sołowowa, wynika z informacji "Pulsu Biznesu". O tym, że Griffin wyrósł na faworyta do przejęcia pakietu Echo Investment agencja ISBnews pisała pod koniec grudnia ub.r.

Share
d4fws31

Według osób zbliżonych do transakcji, ewentualne przejęcie Qualii może być kwestią tygodni.

"Od końca grudnia prowadzimy zaawansowane rozmowy z jednym z potencjalnych inwestorów. Nie podajemy z kim. Na razie nie ma żadnych decyzji" - powiedział dziennikowi dyrektor ds. strategii i inwestycji PKO BP Paweł Borys.

Informacji "PB" o ewentualnej sprzedaży Griffinowi pakietu 46% akcji Echo Investment nie komentują prezes Griffina Przemysław Krych ani Michał Sołowow.

"Zakup akcji Echa to odleglejsza perspektywa. Griffin prowadzi badania due diligence, partnerzy rozmawiają bez pośrednika, ale negocjacje są bardzo trudne" - poinformowało dziennik źródło.

d4fws31

ISBnews podało pod koniec grudnia, powołując się na nieoficjalne źródła, że po tym, jak rozmowy ze Starwood zakończyły się bez efektu, Griffin wyrósł na faworyta do przejęcia Echo Investment.

Qualia (dawniej PKO Inwestycje) buduje głównie mieszkania w Warszawie i Trójmieście oraz condohotele w Juracie, Międzyzdrojach i Sopocie. Jej wartość w bilansie banku na koniec III kw. 2014 r. wynosiła 317 mln zł. PKO BP zapowiadał jej sprzedaż już w 2011 r., choć wówczas zakładał, że wybierze ścieżkę giełdową.

Echo Investment zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln m2. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. Działa budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.
Griffin to wiodący inwestor na polskim rynku nieruchomości, który w imieniu zarządzanych przez siebie Funduszy, aktywnie lokuje s?rodki w różnorodne projekty. Celem strategicznym jest zbudowanie w ciągu kilku lat unikatowego portfela nieruchomości. W portfolio grupy Griffin znajduje się? obecnie m.in. Hala Koszyki w Warszawie, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu, Supersam w Katowicach oraz inne obiekty biurowe i handlowe, a także działki inwestycyjne.

(ISBnews)

d4fws31

Podziel się opinią

Share
d4fws31
d4fws31