Trwa ładowanie...
d2z8os1

Grupa Comp spodziewa się poprawy wyników po pierwszym półroczu (aktl.)

...
Share
d2z8os1

# Dochodzi wypowiedź przewodniczącego rady nadzorczej #

17.05. Warszawa (PAP) - Grupa Comp spodziewa się, że na koniec pierwszego półrocza 2010 r. osiągnie lepsze wyniki od tych zanotowanych w analogicznym okresie 2009 r., co oznacza, że drugi kwartał ma być dla grupy dużo lepszy. Grupa oczekuje też dobrej dynamiki poprawy wyników w całym roku - poinformował Comp w komunikacie prasowym.

"Spodziewamy się w tym okresie realizacji ciekawych przedsięwzięć, przede wszystkim z zakresu bezpieczeństwa komercyjnego i administracji państwowej, biorąc pod uwagę stopień zaawansowania rozmów, spodziewamy się podpisania szeregu kontraktów" - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Wawer, dyrektor finansowy i członek zarządu Comp.

d2z8os1

"Ponadto zbliża się czas prezydencji Polski w UE. Prezydencja wymaga odpowiedniej infrastruktury, a my aktywnie uczestniczymy w procesie jej tworzenia" - dodał.

Przedstawicele Compu spodziewają się pozytywnej dynamiki wyników grupy w całym roku.

"Biorąc pod uwagę perspektywy biznesowe oraz wielkość backlogu, spodziewamy się dobrej dynamiki wzrostu wyników w 2010 r. w porównaniu do roku ubiegłego" - powiedział Wawer.

"Backlog spółki matki jest obecnie na poziomie przekraczającym połowę ubiegłorocznej jednostkowej sprzedaży" - powiedział PAP Robert Tomaszewski, przewodniczący rady nadzorczej Compu.

d2z8os1

Jednostkowe przychody Compu wyniosły w 2009 r. 208,75 mln zł.

Grupa Comp w I kw. 2010 r. miała 4,5 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej, 1,42 mln zł straty operacyjnej i 41 mln zł przychodów. W analogicznym okresie 2009 r. grupa Compu miała 1,5 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej, 0,63 mln zł zysku operacyjnego i 52,7 mln zł przychodów.

Wawer poinformował, że na niższe wyniki z działalności powtarzalnej I kwartału 2010 wpływ miały przede wszystkim słabsze wyniki zanotowane w obszarze bezpieczeństwa komercyjnego.

Po pierwszym półroczu 2009 r. grupa Compu miała 3,78 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej, 2,66 mln zł zysku operacyjnego i 107 mln zł przychodów.(PAP)

gsu/ ana/

d2z8os1

Podziel się opinią

Share
d2z8os1
d2z8os1