Trwa ładowanie...
d2mn1gd

Gwaranci kontraktów Polimeksu-Mostostalu otrzymali żądania wypłat

05.02. Warszawa (PAP) - Gwaranci kontraktów Polimeksu-Mostostalu otrzymali żądania wypłaty z tytułu gwarancji - poinformowała spółka w komunikatach. Chodzi o kwotę blisko 56 mln...

Share
d2mn1gd

05.02. Warszawa (PAP) - Gwaranci kontraktów Polimeksu-Mostostalu otrzymali żądania wypłaty z tytułu gwarancji - poinformowała spółka w komunikatach. Chodzi o kwotę blisko 56 mln zł, o którą wystąpiła GDDKiA oraz o kwotę 7,7 mln zł z tytułu gwarancji dotyczącej budowy budynku dydaktycznego i administracyjnego Uniwersytetu Gdańskiego.

Żądanie wypłaty gwarancji od GDDKiA otrzymał bank Pekao. Chodzi o odstąpienie od umowy budowy autostrady A4, odcinek Rzeszów (węzeł Rzeszów Wschód) - Jarosław (węzeł Wierzbna) zawartej z konsorcjum firm Polimex-Mostostal i Doprastav.

"(...) Spółka uznaje odstąpienie Skarbu Państwa - GDDKiA - za nieważne, a co za tym idzie spółka uważa, że beneficjent nadużywa swojego uprawnienia wynikającego z posiadanej gwarancji należytego wykonania i gwarancji jakości" - napisano w raporcie.

Polimex złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o zabezpieczenie roszczenia niepieniężnego.

d2mn1gd

"Żądanie jest obecnie przedmiotem analizy formalno-prawnej gwaranta" - podała spółka.

W kolejnym komunikacie firma poinformowała, że inny gwarant, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia, otrzymał żądania wypłaty z tytułu gwarancji należytego wykonania umowy na budowę budynku dydaktycznego i administracyjnego Uniwersytetu Gdańskiego.

Również w tym przypadku żądanie jest obecnie przedmiotem analizy formalno-prawnej gwaranta. (PAP)

morb/ asa/

d2mn1gd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mn1gd
d2mn1gd