Trwa ładowanie...

I ty możesz mieć swój bank

Getin Bank chce do końca roku otworzyć 60 nowych placówek franczyzowych w małych miastach. Swój bank można mieć już od 15 tys. zł i to nawet w 30 metrowym biurze. Drugi co do wielkości bank z polskim kapitałem zamierza do końca 2012 roku posiadać około 550 placówek, z czego aż 300 będą oddziałami partnerskimi.

Share
I ty możesz mieć swój bankŹródło: Thinkstockphotos
d43twwj

Bank ma jasno i sprecyzowane cele. Po dużych miastach, zamierza teraz skupić się na prowincji. Dlatego nowe punkty mają powstawać w mniejszych miastach liczących od 15 do 60 tys. mieszkańców. Getin deklaruje, że bankową placówkę może otworzyć niemal każdy.

- Szukamy osób z energią, najlepiej z doświadczeniem w prowadzeniu biznesu. My pokazujemy jak prowadzić placówkę, jak rozliczać pracowników, jak ustalać plany, jak ustawić system motywacyjny, jakie akcje marketingowe przeprowadzać. Właściciel placówki i pracownicy przechodzą też szkolenia - mówi Tomasz Majewski z Getin Banku.

Wbrew pozorom by otworzyć własny bank nie trzeba być milionerem. Wystarczy jedynie 15-30 tys. zł i lokal przy ruchliwej ulicy. Nie trzeba go mieć nawet na własność, można go wynajmować. Przyszły bankier zarabiać będzie na prowizjach od sprzedaży kredytów, lokat, produktów oszczędnościowych i obsłudze klientów.

d43twwj

- Od podpisania umowy do startu placówki mija zazwyczaj około półtora miesiąca. Rentowność uzyskuje się średnio nie później niż po 6 miesiącach. Najlepsi partnerzy osiągają ją nawet po jednym miesiącu działania - mówi Tomasz Majewski.

O tym, że to opłacalny biznes zdaniem odpowiedzialnego za franczyzę menedżera Getin Banku najlepiej świadczy fakt, że już co trzeci ich franczyzobiorca jest multiagentem, czyli zdecydował się na otwarcie kolejnej placówki.

Bank systematycznie powiększa swoją sieć oddziałów. Przez ostatnie cztery lata uruchomiono w ramach franczyzy 243 nowe placówki. Do końca tego roku dojść ma kolejnych 60. Poza tym Getin Bank ma jeszcze 270 własnych oddziałów.

Ostatnio o zamykaniu swoich placówek poinformował Handlowy, który zamierza zwolnić 590 pracowników i pozbyć się 60 oddziałów. To największe tego typu wydarzenie od czasu kiedy BPH został przejęty przez GE Money. Z kolei Alior Bank właśnie ogłosił, że zamierza otwierać mikroplacówki w centrach handlowych. Jeszcze w tym roku ma powstać 100 punktów Alior Bank Express.

Dużo mniejsze plany mają inne banki. Największy w Polsce PKO BP zamierza w tym roku otworzyć jedynie około 15 oddziałów. Dwa razy więcej placówek ma w 2012 roku zacząć działać pod szyldem BNP Paribas. Także BGŻ planuje uruchomienie 16 nowych placówek.

d43twwj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43twwj
d43twwj