Trwa ładowanie...

I za to dostali te nagrody?

Raport NIK o spółce PL 2012, którą zarządzali Marcin Herra i Andrzej Bogucki jest szokujący. Rozpasanie i biurokracja – na jednego kierownika przypadał jeden pracownik. Prezesi dostali po 1,3 mln zł nagród tylko za to, że mistrzostwa się odbyły!

I za to dostali te nagrody?Źródło: newspix.pl, fot: Jacek Herok
d25fg6c
d25fg6c

Raport NIK o spółce PL 2012, którą zarządzali Marcin Herra i Andrzej Bogucki jest szokujący. Rozpasanie i biurokracja – na jednego kierownika przypadał jeden pracownik.

A pracownicy też robotą obciążani nie byli, bo co tylko można było, władze spółki zlecały zewnętrznym firmom – nawet promocję Polski jako organizatora Euro robiła jakaś agencja. Choć w spółce był oczywiście dział promocji i marketingu. Szczytem było płacenie hotelom zbudowanym specjalnie na Euro za możliwość przeprowadzenia na ich terenie... szkoleń dla kadry spółki.

Dwaj prezesi spółki PL 2012 Marcin Herra i Andrzej Bogucki dostali po 1,3 mln złotych nagród tylko za to, że piłkarskie mistrzostwa w ogóle się odbyły! Ale Najwyższa Izba Kontroli bardzo ostro skrytykowała działalność zarządzanej przez nich obu firmy. NIK wytknęła spółce niegospodarność, szastanie pieniędzmi i ogromną biurokrację.

(fot. newspix.pl)
Źródło: (fot. newspix.pl)

„Zarząd Spółki przyjął nieefektywną strukturę organizacyjną, w której na zatrudnionych 71 pracowników aż 30 zaliczanych było do kadry kierowniczej. Średnio jeden zarządzający nadzorował pracę nieco ponad jednego pracownika niższego szczebla” – czytamy w raporcie. Kontrolerzy zarzucili też władzom spółki niegospodarność. „Spółka zleciła podmiotom zewnętrznym wykonanie zadań na łączną kwotę 1 mln 971,1 tys. zł, którą NIK ocenia jako wydatki niegospodarne i niecelowe” – ujawniła NIK. Chodziło m.in. o to, że spółka zlecała zewnętrznym firmom to, co powinni robić sami jej pracownicy. Ale to nie wszystko. PL 2012 zamawiała też absurdalne usługi: zleciła badania nastrojów społecznych ogólnopolskich i regionalnych za 154,8 tys. zł oraz badania wizerunkowe wśród liderów opinii społecznej za 37 tys. zł

  1. 30 – tylu kierowników miała spółka PL 2012, w której w sumie pracowało 71 osób
   1. 84 mln zł – tyle kosztowała działalność spółki
   1. 1,3 mln zł – taką premię otrzymał prezes i jego zastępca
   1. 1,9 mln zł – tyle spółka zapłaciła zewnętrznym firmom
   1. 191 tys. zł – tyle wydano na badania nastrojów społecznych
   1. 212 tys.zł – tyle kosztowało przygotowanie projektu ustawy, choć spółka w ogóle się tym nie powinna zajmować
d25fg6c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25fg6c