Trwa ładowanie...

Idzie nowa moda - CV w wersji video

Wystarczy wejść do kabiny i opowiedzieć o swoim doświadczeniu zawodowym.

Share
Idzie nowa moda - CV w wersji video
d1m36gv

Wystarczy wejść do kabiny i opowiedzieć o swoim doświadczeniu zawodowym. W Urzędzie Pracy przy ul. Grochowskiej na Pradze Południe działa kabina do nagrywania VideoCV. Może z niej skorzystać każdy poszukujący pracy.

W pomieszczeniu znajduje się ekran dotykowy i kamera. Jak mówią urzędnicy jest to nowoczesne urządzenie komunikacji między pracodawcą, pracownikiem, a pośredniakiem. Tego typu rozwiązanie jest bardzo popularne za granicą. Urządzenie przeznaczone jest dla każdego kandydata bez względu na wiek czy branżę, w której poszukuje pracy. Za stronę merytoryczną rozwiązania odpowiedzialne są osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży HR/Employer Branding.

Dlaczego VideoCV jest lepsze od tradycyjnego? Kandydaci mają szersze pole manewru. Nie muszą odpowiadać na kłopotliwe pytania, które często padają na rozmowach kwalifikacyjnych. Mogą bardziej zainteresować przyszłego szefa. Kandydat może np. powiedzieć coś w innym języku. Kartka papieru stwarza więcej ograniczeń w tym względzie. VideoCV daje możliwość zrobienia dobrego „pierwszego wrażenia”. Tego typu rozwiązania coraz częściej są wykorzystywane w sieci – szczególnie w amerykańskich portalach ogłoszeniowych. Jak mówią specjaliści, za kilka lat, VideoCV będzie normą. Szefowie chcąc zaoszczędzić czas na rozmowach kwalifikacyjnych, będą bardziej zainteresowani wersją filmową życiorysu. Będą też mogli w każdej chwili odtworzyć nagranie, by przypomnieć sobie kandydata.

- VideoCV w znacznym stopniu może skrócić czas rekrutacji. Taki życiorys może być postrzegany jako bardziej wiarygodny. Wiadomo, na filmiku słychać jak człowiek mówi. Widać, jak się porusza, a CV „papierowe” jest pod tym względem bardziej ograniczone. Nie daje takiej możliwości zaprezentowania się. Z całą pewnością idzie nowa moda - opowiada Joanna Pogórska, doradca personalny, psycholog biznesu.

(toy)

d1m36gv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m36gv
d1m36gv