Trwa ładowanie...
d46xu5i

Ile płacą praktykantom?

Wynagrodzenie dla studentów - praktykantów podejmujących po raz pierwszy pracę wynoszą od 500 zł do 1,5 tys. zł.
Share
Ile płacą praktykantom?
d46xu5i

Pracodawcy szukają pracowników na uczelniach wyższych. Studenci dla szefów mają istotną zaletę - nie trzeba za nich płacić składek do ZUS.

"Gazeta Prawna" radzi przedsiębiorcom, by odwiedzali uczelniane biura karier. Posiadają one duże bazy studentów, przeprowadzają wstępną selekcję kandydatów, organizują prezentację firmy na terenie uczelni, a także ułatwiają realizację projektów w ramach prac dyplomowych czy licencjackich. Adresy wszystkich akademickich biur karier można znaleźć na stronie Biura Karier Uniwersytetu Warszawskiego.

Jeśli firma chce, aby praktyka była bezpłatna, powinna zawrzeć z uczelnią umowę o organizację studenckiej praktyki zawodowej. Szkoła zwykle zobowiązuje się do sprawowania nadzoru merytoryczno-wychowawczego nad przebiegiem praktyki, ubezpieczenie praktykanta od następstw nieszczęśliwych wypadków, pokrycia w określonych przypadkach kosztów zakwaterowania lub dojazdu studentów. Chociaż coraz częściej to firmy pokrywają koszty praktyk, a także dojazdu na rozmowę kwalifikacyjną.

d46xu5i

Umowa zobowiązuje też studenta do przestrzegania przepisów BHP, programu praktyk, a także zastrzega, że z tytułu praktyk nie przysługuje wynagrodzenie.

"Gazeta Prawna" podaje, że wynagrodzenie dla studentów podejmujących po raz pierwszy pracę wynoszą od 500 zł do 1,5 tys. zł. Z danych portalu pracuj.pl wynika jednak, że za serwis komputerowy student otrzymuje od 50 do 70 zł od komputera, za wykonanie strony internetowej trzeba zapłacić 500-600 zł, za zorganizowanie imprezy dla firmy nawet 1,5 tys. zł.

d46xu5i

Podziel się opinią

Share
d46xu5i
d46xu5i