Trwa ładowanie...
poseł

Ile powinni zarabiać politycy?

Poseł 4 tysiące, premier z 7 tysięcy, bo ma więcej na głowie - takie zarobki powinni mieć nasi politycy według Polaków, których zapytaliśmy, co sądzą o wynagrodzeniach posłów i rządu.

Share
Ile powinni zarabiać politycy?
Źródło: newspix.pl, Aleksander Majdański
d3i8nax

Okazuje się, że wcale nie chcemy, by politycy zarabiali bardzo mało, razi nas jednak masa darmowych przywilejów, żądamy też, by pensje były adekwatne do jakości ich pracy.

– Poseł powinien zarabiać niewiele więcej niż wynosi obecnie średnia pensja krajowa, czyli ok. 4 tys. zł. Premier ma więcej obowiązków na głowie, więc mógłby dostawać ok. 7 tys. zł – uważa Aleksandra Iwanowicka (19 l.) ze Świdnicy.

Wiele pytanych przez nas osób podkreślało, że jest kryzys, a skoro premier Donald Tusk (54 l.) tak często o nim mówi, sam powinien oszczędzać. – Szef rządu powinien zarabiać 30 proc. mniej niż obecnie. Niech pokaże, jak się powinno oszczędzać – mówi Sebastian Polody (20 l.) z Poznania.

Wysokie zarobki posłów są zaś krytykowane, bo zdaniem naszych Czytelników, parlamentarzyści nic nie robią. – Tylko siedzą i wciskają guziczki, które ktoś im każe. Za to nie należą się tak duże pieniądze – uważa Paulina Knap (20 l.) z Krakowa.

d3i8nax

Podziel się opinią

Share
d3i8nax
d3i8nax